5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Zabezpečení vozu proti vandalismu

Vandalismus páchaný na vozidle je problém, se kterým se mnoho lidí potýká. Zaznamenat útočníka při činu není jednoduché, nicméně naše produkty vám k tomu mohou velmi pomoci.

Pojďme se podívat na jednotlivé situace, a navrhnout pro ně konkrétní řešení.

V článku rozebereme několik situací, od těch, s nejsnažším řešením po ty nejsložitější.

 1. Vozidlo parkuje na jednom místě v blízkosti vlastního objektu

 2. Vozidlo parkuje v hromadné garáži

 3. Vozidlo parkuje v místě, kde není možné umístit kameru mimo vůz


Situace 1 - vozidlo parkuje na jednom místě v blízkosti vlastního objektu

Tato situace je řešitelná nejsnadněji, protože vozidlo můžeme monitorovat z dálky pomocí kamery umístěné na domu, či za oknem. 

V případě, že se dům nachází ve větší vzdálenosti od od vozidla, tak můžeme použít klasickou velkou kameru s optickým zoomem. Zatímco vandal kameru neuvidí, protože bude vzdálená, tak kamera ho bude schopna natáče i na vzdálenost větší než 100 metrů. 

Otočná IP kamera s optickým zoomem

Situace 2 - vozidlo parkuje v hromadné garáži

Parkuje-li vozidlo na konkrétním místě v garáži, tak je možné řešit jeho hlídání pomocí skryté nízkospotřebové kamery z řady Secutron UltraLife, které :


 • jsou vybaveny tepelným senzorem, díky kterému mají v klidovém režimu extrémně nízkou spotřebu
 • vydrží z vlastní baterie v provozu až několik měsíců bez dobíjení
 • nepotřebují přivádět žádné kabely
 • snadno se nainstalují na hmoždinku, nebo oboustrannou lepící pásku

Skryté kamery Secutron Ultralife

Situace 3 - vozidlo parkuje v místě, kde není možné umístit kameru mimo vůz

Nejsložitější situace nastává ve chvíli, kdy vozidlo parkuje v místě, kde není možné umístit kameru mimo vůz. Např. když parkuje pokaždé na jiném místě. Potom je nutné použít kameru, která bude přímo ve vozu. 

Problém které je nutné v této situaci vyřešit jsou:

 • jak kameru napájet
 • jak pokrýt všechny úhly
 • noční vidění

Jak kameru napájet

Uvnitř vozu není možné použít nízkospotřebovou kameru s PIR čidlem, protože PIR čidlo není schopné detekovat pohyb skrz sklo, je tedy nutné počítat s tím, že spotřeba kamery nebude zanedbatelná, a kamera bude muset být buď připojena přímo k autobaterii, nebo mít vlastní vysoko-kapacitní akumulátor.

Pokrytí úhlů

Řešením může být extra širokoúhlá kamera s tzv. rybím okem, která ovšem stejně nikdy není schopna pokrýt všechny strany. Druhou možností je použít kamer více. Je tedy na rozhodnutí klienta, jestli bude chtít hlídat vůz v rozsahu 360°, a nebo jestli mu bude stačit pokrýt jenom strany, kde je útok nejpravděpodobnější.

Noční vidění

Použít kameru s IR přísvitem uvnitř vozu není příliš vhodné, protože se IR přísvit může odrážet od skel a kameru zcela oslepit. Podstatně lepším řešením je využít kameru s vysokou světelnou citlivostí z naší řady Secutron UltraCam, které i ve velmi špatných světelných podmínkách vidí velice dobře.

Kamery s napájením z vlastní baterie

Pro pokrytí všech úhlů je možné použít více kamer současně.

NÁŠ TIP: Systém Secutek C6

Kamerový systém do auta, či motocykl Secutek C6 je pro ochranu vozu proti vandalismu perfektním řešením, a to zejména z důvodu, že je vybaven funkcí parkovacího hlídače.

Pomocí systému Secutek C6 budete mít perfektně dokumentovanou vaši jízdu jak z přední, tak zadní kamery, a zároveň i pohlídané auto během parkování. 

Hlavní přednosti systému:

 • 2 minikamery, které nebudí pozornost zlodějí či vandalů
 • zcela bezúdržový provoz (automatická aktivace nahrávání při nastarování + automatická aktivace parkovacího hlídače při vypnutí motoru)
 • externí mini rekordér s náhledovým monitorem, který může být schován tak, aby nelákal zloděje
 • duální kamerový systém do auta s nejlepším poměrem výkon / cena

Jak funguje parkovací hlídač

Při zaparakování se systém automaticky přepne do parkovacího módu, při kterém neustále nahrává z obou kamer, avšak pouze při omezené snímkovací frekvenci 1FPS (1 snímek za vteřinu). Takovýto záznam bohatě stačí k zaznamenání případného vandala při činu, a zároveň šetří baterii i kapacitu na paměťové kartě


 • spotřeba pouhých 300mA (vydrží přibližně 6 dní nepřetržitého provozu z běžné 44Ah autobaterie)
 • 1 hodina záznamu zabere pouhých 550mb (přibližně 60 hodin záznamu na 32GB kartu - následně začne automaticky přemazávat nejstarší záznamy)


Jelikož jsou kamery vodotěsné, je kamerový systém Secutek C6 vhodný pro použití v autě, i na motocyklu.

Komponentní systémy

Další možností, je poskládat si systém na míru z několika komponentů. V principu je nutné vybrat

 • rekordér
 • jednu či více kamer
 • baterii (nebude-li napájeno z autobaterie)

Rekordér může nahrávat buď nepřetržitě, nebo jen při detekci pohybu. Bude-li aktivní detekce pohybu, usnadní vám to vyhodnocování záznamů, nicméně výdrž baterie se neprodlouží. 

Spotřeba se pohybuje okolo 200 - 350mA u rekordérů a 100 - 200mA u kamer. 

Typický příklad: 2-kanálový rekordér se spotřebou 300mA + 2x kamera se spotřebou 100mA. Celková spotřeba je 500mA (za hodinu). Aby systém vydržel v provozu 24 hodin, bude nutné použít baterii s kapacitou 12 000mAh (24 + 500). 

Sofistikované kamerové systémy do auta

Profesionálním řešením pro zabezpečení vozu jsou speciální kamerové systémy, které se skládají z rekordéru a několika kamer.

Hlavní výhody:

 • diskrétní instalace v autě
 • vhodné i pro zaznamenávání jízdy
 • široké možnosti konfigurace
 • možnost vybavení GPS či 4G modulem pro online náhled na dálku

Výhodou je, že systém připojíte k autobaterii, a můžete mu nastavit tzv. opožděné vypnutí, což znamená, že když auto zaparkujete, tak se spustí odpočet, například 20ti hodin, a následně se systém vypne. Automaticky tedy budete mít auto pohlídané během parkování přes noc, ale zároveň nehrozí vybití  autobaterie

Základem systému je speciální rekordér

Rekordéry jsou v zásadě 4 kanálové, což znamená, že je k nim možné připojit až 4 kamery, a z pravidla 1 - 4 mikrofony. 

Rekordéry dále dělíme na:

 • základní
 • se záznamem polohy
 • se záznamem polohy a bezdrátovým přenosem (WiFi / 4G)


Systém je možné doplnit například, tak o GSM spínač pro vzdálenou aktivaci / deaktivaci. Máte-li o takovýto systém zájem, neváhejte nás kontaktovat. Při kontaktování nám sdělte co nejvíce informací co se týče technických požadavků, i požadovaného využití, abychom vám mohli nabídnout to nejvhodnější řešení právě pro vás.

Minikamery do auta

Dalším krokem po vybrání rekordéru, je vybrání vhodných kamer. Budou-li kamery umístěny uvnitř vozu, nedoporučujeme používat kamery s IR přísvitem, jelikož se světlo může odrážet a kameru tak oslepovat. 

Montáž kamerového systému do auta

Jsme schopni zajistit profesionální montáž kamerového systému do auta. Kamery v interiéru mohou být různě ukryté, a máme zkušenosti i s montáží kamer například do zpětných zrcátek.

Líbil se Vám tento článek?
Jak se bránit před laserovým odposlechem Jak se bránit před laserovým odposlechem Proč používat RFID stíněná pouzdra Proč používat RFID stíněná pouzdra

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru