5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Vše co potřebujete vědět

o zabezpečení domu

Zabezpečení domu

Předpokládáte, že zabezpečení domu stojí desítky tisíc a že ho musí nainstalovat specializovaná firma? Skutečnost je přesně opačná. Moderní a profesionální vybavení stojí řádově menší částky, okolo 5 tis. Kč a navíc vám poslouží nejen proti nezvaným hostům. Také si zabezpečovací systémy jednoduše můžete nainstalovat sami. Rádi vám je ve vašem domě i zprovozníme, nicméně díky uživatelské přívětivosti produktů to hravě zvládnete i vy. Zabezpečovací systémy, které najdete v této kategorii, jsou univerzální. Ochrání vás nejen před zloději a nezvanými hosty, ale i před požárem, únikem plynu a dalšími nechtěnými příhodami! Každý objekt je jiný. Pokud budete chtít poradit s volbou optimálního řešení pro váš dům, kontaktujte nás.  

Zabezpečení domu – nejlepší produkty

  • GSM a WiFi alarmy – základní zabezpečení domu před nezvanými hosty, které lze použít i na další účely (detektor úniku plynu, detektor kouře a další). Obrovskou výhodou těchto moderních alarmů je také to, že se dají „spárovat“ s níže uvedenými řešeními.
  • IP kamery – pohodlné snímání obrazu a zvuku. Data vám budou zasílána a zálohována tak, jak vyberete. Obraz ze zabezpečovací IP kamery je možné sledovat vzdáleně přes mobilní telefon, či PC. Samozřejmostí je upozornění při detekci pohybu a další pokročilé funkci.
  • Fotopasti na ochranu majetku – specializované přístroje, jež mají výdrž v řádu měsíců a snímají pohyb ve zvoleném místě. Sice nezvané hosty neodradí od jejich konání, ale zaznamená je. Chcete-li tedy nezvaného hosta nachytat při činu, je použití fotopasti či jiné skryté kamery tím nejlepším řešením.
  • Chytrý videotelefon - jedna z nejsnažších a nejefektivnějších cest k zabezpečení domu a zahrady. Výhoda chytrého videotelefonu je, že zcela nenápadně monitoruje prostor před vchodem na váš pozemek, pořizuje záznamy při detekci pohybu, i může zasílat upozornění do mobilu při podezřelé aktivitě.

GSM alarmy a WiFi

Statistiky jsou neúprosné. Výsledky jsou takové, že drtivé většině krádeží a vloupání by předešla jednoduchá instalace základního zabezpečovacího zařízení v podobě GSM alarmu. Tento komplexní produkt stojí méně než 5 tisíc korun, což je ve srovnání s „vybílenou“ domácností zanedbatelná částka. GSM alarm je jednoduchý, ale komplexní systém, který se skládá z centrální jednotky a čidel, které do ní vysílají informace. A podle jejich nastavení se může jednat o detektory pohybu (proti zlodějům a nezvaným hostům), ale i detektory kouře nebo plynu, to je vhodné, když používáte plynová topidla doma. Senzory mohou s hlavní jednotkou komunikovat po kabelu, či bezdrátově.

Moderní alarmy podporují i WiFi, díky které je můžete ovládat a pohodlně nastavovat přímo přes smartphone aplikaci. Na ukázku se můžete podívat ve videu níže:

Obrázek
IP kamery

Zabezpečovací IP kamery

Hlavní výhodou IP kamery je možnost sledovat sledovat obraz v reálném čase přes mobilní telefon či PC. V případě použití pouze jedné kamery, je ideální volbou IP kamera se záznamem, která umí ukládat záznamy na vloženou micro SD kartu. Při využívání většího počtu IP kamer doporučujeme k archivaci záznamů použít NVR (síťový video-rekordér), do kterého je možné vložit disk o kapacitě až několik TB, a umožňuje nahrávat i z většího počtu IP kamer zároveň.  [IP kamery se záznamem]

Pro zabezpečení domu jsou nejoblíbenější Wi-Fi IP kamery – ty se napojí na domácí síť, přes níž jdou záznamy z kamery. WiFi IP kamery si získaly oblibu zejména díky tomu, že při jejich instalaci není nutné složitě rozvádět kabely. Nejpokročilejším typem jsou PZT IP kamery – ty je možné „ovládat“ včetně pohybu na dálku. IP kamery můžeme umístit samozřejmě jak do interiéru, tak do exteriéru. Tyto kamery jsou odolné proti venkovním podmínkám a s jejich výběrem vám rádi poradíme. U „nápadných“ kamer doporučujeme zakoupit produkty s ochranou proti vandalismu.  

Zkombinovat zabezpečovací systémy s jednou či více IP kamerami je velmi moudrá volba

Fotopasti

Fotopast na zloděje je jedním z nejoblíbenějších produktů na ochranu majetku. Tento pomocník se vyznačují extrémně dlouhou výdrží baterie a nenápadností (samozřejmě i v okamžiku pořízení záznamu). Podle typu produktu můžete využít i řady doprovodných funkcí, např. Fotopast navíc můžete doplnit produkty jako je skříňka proti odcizení nebo jednoduchý solární panel, který zajistí nepřetržité nabíjení fotopasti. Nedílnou částí fotopasti je infračervené přisvícení, zajišťující vidění i v noci. Dle konkrétního typu fotopasti může přísvit fungovat až do vzdálenosti několika desítek metrů.  

Nejčastější důvod pro využití fotopasti je zejména vandalismu či drobné krádeže na chatách či chalupách. Pachatelem často bývá známá osoba z okolí. Při instalování fotopasti budete mít ihned jasno.

Fotopast

Zabezpečení bytu

Zabezpečení bytu obecně rozdělujeme do několika kategorií. Může se jednat o ochranu proti vandalismu před samotným bytem, zabezpečení bytu před zloději, či zajištění dohledu nad bytem v době naší nepřítomnosti. V naší nabídce najdete řešení pro všechny zmíněné situace, které níže podrobněji rozebereme.

Digitální dveřní kukátka - jedná se o šikovné zařízení, které slouží k hlídání prostoru před dveřmi. Digitální kukátko může z venčí vypadat zcela diskrétně a zároveň může být vybaveno mnoha pokročilými funkcemi, jako například spuštění nahrávání a okamžité upozornění při detekování pohybu.

DoorGuard

Alarmy - zabezpečovací systémy, které jsou vybaveny hlavní jednotkou a nejrůznějšími externími senzory. Systém vás může při narušení objektu okamžitě upozornit prostřednictvím telefonátu v případě GSM alarmu, či prostřednictvím push notifikace v případě WiFi alarmu. Zabezpečení bytu by nebylo kompletní, kdyby alarm nebyl vybaven hlasitou sirénou, která narušitele velmi rychle odradí od započaté činnosti.

Skryté kamery do bytu - potřebujete-li být v obraze, co se v bytě děje v době vaší nepřítomnosti, je použití skryté kamery tím nejjednodušším řešením. Skrytá kamera může buď nahrávat na vlastní úložiště, nebo v případě IP kamer i umožní sledovat obraz v reálném čase z vašeho mobilu.

Odposlechy - použití odposlechu je mnhody zcela dostačující pro zjištění nežádoucí činnosti ve vašem bytě. Odposlech může být vybaven detekcí hluku, takže může částečně plnit i funkci alarmu pro zabezpečení bytu před nevítanou návštěvou.

Nejoblíbenější skryté kamery do bytu

Zabezpečení domu, bytu a objektů – další informace

Účinné zabezpečení domu je v dnešní době velmi žádané. Představuje efektivní řešení pro zajištění bezpečnosti těch prostor a míst, které pro nás zpravidla mají značný osobní význam. Na druhou stranu se jedná o natolik specifickou oblast, že s ní běžný zákazník nemá příliš zkušeností a často zvolí nevhodné a předražené řešení. Proto jsme na této stránce přehledně rozebrali nejběžnější moderní (a zároveň i nejlepší) způsoby zabezpečení domu. Zmínili jsme nejlepší typy produktů. Dále nezapomínejme:

  • Je důležité zabezpečit všechny vstupy (a otvory) do objektu.
  • Nezapomínejme tedy na garáž, okna atd.
  • U méně zabezpečených otvorů (typicky okna) doporučujeme nainstalovat samouzamykatelné kliky.

U dřívějších systémů znamenalo bezdrátové připojení senzorů vyšší cenu. Dnes je vše jinak. Pokrok moderní techniky zapříčinil, že bezdrátové připojení senzorů je i u levnějších alarmů v podstatě samozřejmostí.

Máte zájem o zabezpečení domu? Kontaktuje nás!

Poradíme vám s výběrem optimálních produktů podle vašich požadavků a případně i zajistíme odbornou montáž a zprovoznění techniky.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru