5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Týrání psa vyřešeno pomocí špionážní techniky

Pes štěkal klidně i 20 hodin denně

Bydlíme v 4. patře bytového domu, a víme, že je to přibližně rok co si soused pořídil psa. Pes občas zaštěkal, ale na to jsme si zvykli, a nedělali jsme z toho žádnou vědu. Až do doby přibližně před půl rokem to bylo více méně bez problémů, nicméně pak se situace změnila, a pes štěkal v podstatě neustále. Přes den i v noci. Některé dny to v součtu mohlo být snad i 20 hodin.

Domluva se sousedem nikam nevedla

Se sousedem jsme se snažili někokolikrát domluvit, aby situaci nějak řešil, nicméně zcela bez výsledku. Pes štěkal dál, a zejména v noci už jsme z toho začínali být šílení. Několikrát jsme zkoušeli i volat policii, nicméně vždy chvíli po jejich odjezdu, začalo štěkání znovu.

Policisté nám sdělili, že prý v aktuální situaci toho nemohou moc dělat, jelikož zvíře nejeví žádné na první pohled viditelné známky týrání. Nicméně alespoň nám poradili, ať se situaci pokusíme nějak zdokumentovat, a pak můžeme kontaktovat veterinární správu, či policii ohledně podezření na týrání zvířete.

Běžné prostředky nepomohly

Vzhlede k tomu, že k sousedovi do bytu pochopitelně přístup nemáme, tak možnosti jak pořídit nějaké důkazy o týrání byly velmi omezené. Zkoušeli jsme tedy pořídit nahrávku štěkání na mobil, nicméně to nebylo moc úspěšné, jelikož dlouhodobý štěkot je sice pro nás téměř nesnesitelný, ale na nahrávce není moc slyšet. Navíc tam nebylo slyšet nic jiného. 

Problém nám pomohl vyřešit SPYobchod

Když jsme si již nevěděli rady, tak jsme při brouzdání internetem narazili na SPYobchod, jeijchž nabídka se jevila zajímavě, a napadlo nás, že by speciální technika mohla pomoci i s naším problémem. 

Po konzultaci jsme nakonec pořídili zařízení zvané odposlech přes zeď, ke kterému nám ve SPYobchodu vyrobili vysokokapacitní baterii, aby zařízení vydrželo v provozu celý den, a diktafon, který se s odposlechem propojil, a při detekci nějakého hluku automaticky spustil nahrávání. 

Výsledek se dostavil okamžitě

Cca po třech dnech jsme si stáhli nahrávky do počítače a přehráli. Byli jsme nadšeni, jelikož nejen, že tam štěkot psa byl slyšet zcela perfektně, ale byly tam velmi zřetelně slyšet i nejrůznější tupé nárazy, které často štěkotu a kňourání psa předcházely. 

Kontaktovali jsme tedy znovu policii, předali jim nahrávky, a velmi brzo bylo po problému. Sousedovi byl pes odebrán pro týrání. My tedy není máme klid, a snad i pejskovi bude nyní na novém místě lépe.

 

Příběh byl redakčně upraven a anonymizován.

Líbil se Vám tento článek?
Dlouhodobý problém s vandalem vyřešen díky dveřnímu kukátku SECUTRON DOORGUARD Dlouhodobý problém s vandalem vyřešen díky dveřnímu kukátku SECUTRON DOORGUARD

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru