5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Strašidla přece (ne)existují!

Zvláštní až neuvěřitelné události, při kterých rozum zůstane stát, lidská kůže se ihned změní v ´husí´, po zádech se prožene mrazivý průvan a dech se zatají, vábily lidi odedávna, a to prakticky v rámci veškerých kultur a na nejrůznějších místech našeho světa. Pomyslně nevysvětlitelné jevy skoro mezi nebem a zemí jsou velice živým tématem dodnes, a to nejenom mezi fanoušky proslulých amerických seriálů ´Akta X´ či ´Lovci duchů´ (v originále Supernatural).

Vše má rozumné vysvětlení! Anebo ne?

Většinou sice nespíš platí, že pro šíření rozmanitých zarážejících historek, šířených pověr a subjektivních silných zážitků lidí představuje živnou půdu civilizační prostředí charakteristické nižším stupněm vědeckého poznání. Na druhou stranu i v dnešní době techniky a rozsahu vědění naprosto nesrovnatelného s dobami minulými zůstávají i dále mnohá setkání, svědectví a vyprávění zahalena otazníky, tajemnem a tajuplností. Obdobně jako pořízené fotografie, nahrávky či potenciální důkazy s různou vypovídací (někdy spíše samo-usvědčovací) hodnotou. Jak to tedy vlastně je? Má vše na světě své logické a racionální vysvětlení? Či se musíme smířit s tím, že něco zkrátka věrohodně a jednoznačně objasnit nelze?

V každém případě, i tajným kamerám se občas podaří NĚCO zachytit, přičemž je zřejmé, že nejenom pro tzv. lovce duchů se produkty špionážní techniky běžně stávají vítaným pomocníkem, prostřednictvím kterého chtějí dokázat, že přeci jen existuje něco víc nežli jenom pouhé iluze, doměnky a podvrhy!

Příhoda ze školní chodby

V duchu hesla ´ať žijí duchové´ se takto proslavila kupříkladu jedna církevní katolická škola v irském Corku, jež se řadí k nejstarším v dané oblasti. V nočním tichu temné školní chodby znenadání zazní silná rána. Dveře se rozletí. Vedle toho je možné spatřit i zvláštní světlo a stíny. Hýbou se i skříňky, z kterých vypadnou knížky a papíry. Kdo to celé měl na svědomí? Nespokojený poltergeist či vychytralí studenti, jež vše rafinovaně a důkladně nastražili? Ostatně, tzv.´pranky´, tedy video-vtípky jsou dnes mezi teenagery a obecně věrnými spotřebiteli internetového obsahu nepochybně cool. Ale jak by to přesně dokázali udělat? Všechno tohle zůstává zakryto tajemstvím. Marná sláva, školní inspektoři možná nejsou jediným strašákem, jež se může ve škole bez předchozího varování objevit… 

Na místě historické bitvy

Nejspíše největšími šampiony co do aktivity a obliby dokumentovat nadpřirozené úkazy jsou obyvatelé Spojených států amerických, na jehož území je pravděpodobně nejvíc případů tohoto druhu. Známý deník The Sun kupříkladu informoval o rodině Weltyových žijících ve starém domě v blízkosti města Manassas ve Virginii. Název zmíněné lokality vám nejspíše nic moc neřekne, jestliže nejste znalci či fanoušky válečné historie. Právě zde se totiž odehrávala jedna z prvních velkých bitev v rámci americké občanské války, a to před více než 150 lety. A je docela dost možné, že její odkaz je živý i do dnešní doby. Jak jinak si vysvětlit opakovaně se zjevující zrůdnou postavu patrně staré hospodyně, jež pořádně vyděsila psa v domě bydlících lidí?

Přízraky na cestách

A jak je to s neobjasněnými a paranormálními jevy v ČR? Určitě o poznání skromněji. Ale přesto i tady se najdou případy, jež vypadají skutečně hodně podivně bez ohledu na to, zda věříme, či ne. Za zmínku určitě stojí zkušenost, o kterou se podělil, muž toho času projíždějícího obcí na sever od Plzně nesoucí název Bezvěrov (jak symbolické…) a kterou vede silnice první třídy. Dochází tady k podezřele vysokému množství dopravních nehod, včetně tragických, ačkoliv cesta je tady poměrně přehledná. Řidič si chtěl původně natočit na kameru sněhovou vánicí, když vtom spatřil ze tmy zobrazující se siluetu postavy mávající směrem k němu rukama, jako by ho chtěl před něčím varovat.

S použitím zdroje: https://www.thesun.co.uk/news/2766290/ghost-civil-war-maid-spooked-dog/