5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Skrytá technika jako efektivní zbraň proti podplácení

Články
Skrytá technika jako efektivní zbraň proti podplácení
Korupce v různorodé podobě se řadí bezpochyby k nejvýznamnějším negativním společenským fenoménům. Těžko objektivně posoudit, kde začíná a kde končí, tedy co už je možno považovat za eventuálně protiprávní jednání a co za neškodné poděkování či protihodnotu. Názory se také liší v tom, jestli byla korupce příznačnější pro bývalý režim, nebo naopak víc roste v tzv. kapitalismu. Viditelné je, že se v čase mění její formy, kulisy, metody, prostředky a často také rozsah nebo organizovanost těchto nelegálních obchodů typu něco za něco. Na korupci velice příhodně sedí známé heslo „kde není žalobce, není ani soudce“, a proto je zcela nemožné její výskyt přesně kvantifikovat anebo změřit.

Jak se daří České republice?

Jsou žebříčky srovnávající zcela všechny země světa právě, pokud se jedná o korupci, každopádně v zásadě jde o indexy vnímání korupce, jež jsou pokaždé poněkud zrádné. Na druhou stranu jim ale určitou vypovídající hodnotu vzít nelze. Patrně nejznámější kontinuální studií na toto téma je výzkum percepce korupce uskutečněný známou organizací Transparency International. Podle něj jsou na tom s korupcí nejlépe na Novém Zélandu, v Dánsku a Finsku. Na úplném konci pak nalezneme země jako Somálsko, Súdán či Sýrie. Naše země zaujímala v posledním sledovaném období 42. místo v celosvětovém měřítku, když proti poslednímu měření došlo k pozitivnímu trendu o několik míst směrem vzhůru.

Skrytá technika jako silný protivník

Ani největší notorický snílek nebo prostoduchý idealista ale jistě nečeká, že je možno korupci naprosto  vymýtit či alespoň odsunout do roviny absolutní společenské nepřípustnosti. Korupce je stará jako lidstvo samo a hodnoty jakožto poctivost a slušnost mnohdy dostávají těžké KO od lidsky přirozené touhy řádně si přilepšit, a to často víceméně bez práce. Není ale třeba propadat skepsi. Korupci se sice jen těžko někdy podaří zlikvidovat, ale boj s ní nemusí být úplně marný nebo předem prohraný. Také díky skryté technice se v posledních letech více častěji daří objasňovat a rozmotávat i rozsáhlé a mediálně sledované případy s motivem korupce.

Případy z politiky

Hlavním z nejznámějších je případ bývalého hejtmana Davida Ratha a jeho dnes už legendární příběh s miliony v krabici od vína. Krajský soud v Praze ho poslal do vězení na osm a půl roku, k čemuž velmi přispěly i použité odposlechy, které nejprve jiný soud jako důkaz nepřipustil, což však další soud posléze přehodnotil. V této souvislosti se dá říci, že přístup soudů k podobným důkazním materiálům jako jsou videonahrávky nebo odposlechy se v čase také dosti proměňuje a dnes už není žádnou výjimkou, kdy jsou tyto důkazy považovány za plnohodnotné a legitimní. Neméně známým je kauza tzv. ´karlovarské losovačky´, kdy se díky pořízenému videu mohly statitisíce lidí bavit u scénky na téma jak nahmatat ten správný míček s názvem korporace usilující o atraktivní zakázku na výstavbu nové hokejové arény. Když si ale uvědomíme, že zde šlo o stamiliony korun z peněz nás všech, až taková sranda to zase není.

Případy ze sportovního prostředí

Živnou půdu pro korupci nepředstavují jenom veřejné zakázky. Také díky odposlechům již dříve nezasvěcení tuší, že korupci se dobře daří i ve sportovním prostředí, hlavně tom fotbalovém. Vydělal na tom i český jazyk, jež sledovaná kauza obohatila o nový význam slov jako kapřík, jablka, cinklé jaro apod. I v tomto případě nabral celý sled událostí nebývalého spádu a rozměrů, přičemž celá kauza se táhne už cca 10 let. Něco podobného řeší i u našich nejbližších sousedů, tedy na Slovensku, kde panuje podezření z korupčního skandálu, v němž má hrát hlavní roli uplácení soupeřů údajně ze strany známé firmy pohybující se ve fotbalovém prostředí, a to v utkáních mistrovského týmu z Trnavy.

Případy ze zdravotnictví

Korupce se ovšem zcela nevyhýbá ani dalším oborům, jako je kupříkladu zdravotnictví, v kterém se také logicky “ otočí“ nemalé peníze a střetávají různé zájmy. Internetový portál ´tyden.cz´ například přinesl zprávu o obžalobě pětadvaceti lékařů a zástupců farmaceutických společností, kdy podle obvinění měli dotyční lékaři z různých koutů naší země přijímat úplatky za přednostní předepisování léků určitých výrobců a distributorů. Ze stejného zdroje jsme se poté mohli poučit o tom, že není pacient jako pacient. Video zachytilo projev tehdejšího ředitele motolské nemocnice a pozdějšího ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka vysvětlujícího směrem ke svým zaměstnancům, jak je třeba přistupovat ke “kulichům“, tedy protekčním pacientům. Jak vidno, i zde video přispělo mimo jiné k nahlédnutí do ředitelsko-nemocničního slangu, jež by jinak zůstal široké veřejnosti utajen, což by byla jistě škoda. Když vás tedy v ordinaci někdo předběhne, nejspíše se jedná o kulicha. 

Záznamová zařízení, diktafony, odposlechy a další

Dalo by se říci, že korupce je téměř na každém rohu. Tak hrozné to snad nebude. Rozhodně se ale vyplatí být připraven a akce schopný, pokud už k něčemu takovému ve vašem okolí dojde. Náš specializovaný obchod nabízí celou řadu profesionálních výrobků, díky kterým můžete získat kvalitní důkaz o potenciálním nelegálním korupčním jednání, ať už v pracovním nebo soukromém životě. Velmi účinné a oblíbené jsou produkty z kategorie určené pro záznam jednání zahrnující pestrou škálu výrobků od špionážních brýlí po minikameru ve flash disku. Klasikou je poté výrobková kategorie odposlechy a štěnice, jež také představují osvědčené bojovníky proti korupci. Odposlech může mít hodně různých variant a technických provedení. Pro představu jak pokročilé a propracované tyto výrobky jsou, vybíráme jednoho ze šampionů ve své váhové třídě – špionážní diktafon Edic mini:

Profesionální mini diktafon

Minidiktafon Edic mini Tiny+ B76 je jedním z nejmenších profesionálních diktafonů na světě. V jeho miniaturních rozměrech (3 cm na délku, 2,5 cm na výšku) se ale ukrývá špičkový model působivých parametrů a parádních kvalit. Za zmínku stojí především kvalita pořízených nahrávek či extrémně dlouhá výdrž baterie. Tento diktafon je vyhledávaným artiklem i ze strany ´profíků´, například různých agentů v utajení, vyšetřovatelů, pracovníků bezpečnostních služeb a dalších osob, jež potřebují ke své práci naprosto diskrétní, nenápadné a technicky vynikající špionážní zařízení. Důležitou součástí minidiktafonu je přirozeně mikrofon. Tento je vybaven mimořádně citlivým mikrofonem schopným zaznamenávat hovory až ze vzdálenosti dvanácti metrů. Na jednu baterii je možné nahrávat až 36 hodin, aniž byste se museli ohlížet, jestli bude dostatek prostoru v paměti. Na interní paměť 4G je totiž možné uložit až 150 hodin záznamu. Podle situace a charakteru špionážní mise je pak možné v minidiktafonu přepínat mezi různými režimy – nepřetržité nahrávání, nahrávání podle času, nahrávání aktivací zvukem…

Korupční praktiky jsou často velmi rafinované a promyšlené, špičková technika pro záznam jednání či odposlech představuje ale velmi silného protivníka, před kterým se musí mít na pozoru i ten nejobávanější a nejzkušenější korupčník nebo prospěchář!   

Novinky ze SPYobchodu

Originální visací zámek
Originální visací zámek

Originální způsob zamykání bez obavy ze ztráty klíče. 

Nové fotopasti pro každého
Nové fotopasti pro každého

Dnes představíme tři špičkové fotopasti, každá s jinými možnostmi. 

Kamera v hodinkách poprvé mimo ciferník
Kamera v hodinkách poprvé mimo ciferník

Při tajném snímání již nemusíte hodinky natáčet, ale stačí je mít v přirozené poloze. 

Líbil se Vám tento článek?
Jak odevzdat klíče jednoduše a spolehlivě? Jak odevzdat klíče jednoduše a spolehlivě? Kamerové soustavy Kamerové soustavy

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru