5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Recenze: WiFi fotopast Secutek SST-WiFi830

02.08.2022 Adam Švejda Recenze

Pro aktuální testování jsme si vybrali WiFi fotopast, která funguje trošku jinak, než fotopasti 4G, či fotopasti GSM. Má oproti nim výhodu, že do ní nemusíte vkládat žádnou SIM kartu, a s jejím provozem tak nevznikají žádné další poplatky

Díky integrovanému WiFi modulu nemusíte z fotopasti složitě vyndavat paměťovou kartu, kdykoliv se potřebujete dostat k pořízeným záznamů. Stačí jednoduše stáhnout aplikaci do mobilu, připojit se na WiFi hotspot fotopasti, a její záznamy můžete pohodlnně prohlížet přímo na mobilním telefonu. 

Recenze fotopasti: Obsah balení

Než začneme s testováním, pojďme se v recenzi nejdříve podívat na obsah balení fotopasti. 

Kromě samotné fotopasti v balení nalezneme propojovací USB, anglický manuál a pásek pro upevnění WiFi fotopasti na strom. 

V balení naopak není paměťová karta a sada baterií, které je nutné pořídit zvlášť. 

Fotopast používá 8 tužkových baterií typu AA, které teoreticky poskytují energii až na 6 měsíců provozu, nicméně i tak doporučujeme používat primárně nabíjecí baterie.

V krabičce je fotopast ukotvena v plastovém blistru, který zamezuje jejímu pohybu, a dále je vložena v ochranném pytlíčku, který ji chrání před poškrábáním a otřesy. PIR čidla fotopasti na sobě dále mají nalepeny ochranné folie, proti poškrábání, které před použitím nesmíte zapomenout odendat.

Co se týče balení, tak vychází recenze fotopasti velmi kladně, a není co vytknout. Fotopast je kvalitně zabalena, a její poškození během přepravy by tak mělo být vyloučeno.

Recenze WiFi fotopasti: Zprovoznění

Ke zprovoznění fotopasti budeme potřebovat vložit ideálně 8ks AA tužkových baterií, paměťovou kartu, a stáhnout si aplikaci WiFiCameraSum pro iOS, či WiFiCamera pro Android. 

V případě, že nemáte dostatek baterií, tak rozhodně oceníte, že fotopast funguje i s pouhými 4mi bateriemi. Její pak výdrž je pak ale poloviční.

Fotopast je vybavena klasickým push-push slotem na micro SD kartu, takže její vkládání i vyjímání jde zcela snadno.

Po vložení baterií a paměťové karty je nutné posunout spínací páčku z polohy OFF do polohy TEST. Následně vyčkat, jestli fotopast v pořádku naběhne. V případě, že chceme fotopast konfigurovat pomocí integrovaného displeje, tak to děláme právě během pozice TEST, kdy je displej aktivní. 

Vzhledem k tomu, že se ale jedná o jednu z mála fotopastí s WiFi, tak jsme vestavěné menu ani netestovali, a rovnou pokročili k obsluze přes mobilní aplikaci, která funguje jednoduše a intuitivně.

Nastartuje-li se fotopast v pořádku, přepneme ji tedy do polohy ON, kdy displej zhasne, a další konfiguraci již provádíme přes mobilní telefon.

Ovládání přes mobilní aplikaci

Fotopast má chytře integrovaný nízkospotřebový bluetooth režim, a WiFi režim pro obsluhu. Pokud chceme fotopast začít ovládat. V mobilní aplikaci se můžeme připojit přes bluetooth k fotopasti, a aktivovat WiFi. Po připojení na WiFi pak můžeme pokračovat v obsluze.

V menu přes mobilní telefon můžeme nastavit, vše potřebné:

 • rozlišení fotografií
 • rozlišení videí
 • povolit záznam zvuku
 • režim nahrávání (fotky, video, fotky + video, časosběr)
 • délka videa
 • interval pro aktivaci
 • interval časosběru
 • ISO
 • citlivost PIR čidla

Zejména starší uživatelé určitě ocení, že menu je v češtině (byť ne zcela dokonale přeložené).

Ovládání přes mobilní aplikaci funguje spolehlivě a jednoduše. Jediné co nefungovalo zcela perfektně, je zapínání / vypínání WiFi přes bluetooh. Aby i tato funkce fungovala spolehlivě, je nutné mezi každým příkazem (zapnout WiFi / vypnout WiFi), vypnout aplikaci a připojit se znovu. 

Na uživatelském komfortu především přidává fakt, že veškeré pořízené fotografie i videa lze z fotopasti stahovat a prohlížet přes mobilní aplikaci bez nutnosti jakkoliv fyzicky s fotopastí manipulovat. 

Fotky z aplikace

Co se nám líbilo

 • pohodlnné ovládání přes mobilní telefon
 • možnost hromadného stahování záznamů
 • možnost provozu i s pouze 4x AA bateriemi
 • mobilní aplikace v češtině
 • ​velmi příznivá cena

Co se nám nelíbilo

 • kvalita záznamů by mohla být vyšší
 • když je WiFi aktivovaná přes mobil, tak při stahování více záznamů se po čase odpojí (je tedy lepší, když stahujete hodně záznamů aktivovat WiFi stiskem tlačítka na fotopasti)*
 • nemožnost nastavení aktivace dle časového rozvrhu

* V tomto ohledu budeme kontaktovat výrobce, zda je to možné řešit aktualizací firmware.

Testování fotopasti v reálném scénáři

Při vytváření recenze fotopasti, jsme si dali za cíl zdokumentovat, jaká zvířata chodí pít vodu ze zahradního jezírka. 

Podařilo se nám zachytit veverku a několik koček. 

Recenze WiFi fotopasti: Finální zhodnocení

Během psaní této recenze vesměs vše na fotopasti fungovalo tak, jak má. Balení bylo rovněž dostatečné. Pouze kvalita pořízených snímků by mohla být vyšší. Nicméně zohledníme-li, že testovaný model patří mezi opravdu velmi levné fotopasti, je to odpovídající.

WiFi fotopast je cosi, mezi klasickými fotopastmi, které pouze ukládají záznamy na paměťovou kartu, a fotopastmi se SIM kartou, jako jsou například 4G fotopasti, které jsou schopny komunikovat na dálku. Na druhou stranu ale mají dodatečné náklady za datovou SIM kartu.

Pokud nepotřebujete být o každém zaznameném pohybu okamžitě informováni, je WiFi fotopast skvělým řešením, jelikož manipulace a obsluha fotopasti je nesrovnatelně pohodlnnější, než u klasických modelů.

Video

Líbil se Vám tento článek?
Nejlepší fotopast pro rok 2022 Nejlepší fotopast pro rok 2022

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 5 let v oboru