5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Proč se baterie rychle vybíjí

Častým problémem u elektronických zařízení je to, že se vybíjí rychleji, než je uváděno. Ne vždy se však jedná o závadu. Podívejte se na nejčastější příčiny, které mohou rychlé vybíjení způsobovat.

1. Jsou využívané funkce, mající nároky na spotřebu baterie

Maximální délka výdrže bývá z pravidla uváděna pro pohotovotním režim. Aktivací jednotlivých funkcí se výdrž úměrně zkracuje.
Několik příkladů:
GSM odposlech má spotřebu energie přibližně 3mA v pohotovostním režimu a 150mA při probíhajícím odposlechu. Vzhledem k tomu, že je při probíhajícím odposlechu spotřeba 50x větší, než v pohotovostním režimu, tak bude i jeho výdrž 50x kratší.

GPS lokátory mají běžně spotřebu 2mA v pohotovostním režimu. Ve chvíli kdy je ale GPS služba aktivní a zařízení komunikuje se serverem, zvyšuje se spotřeba přibližně na 50mA. 

Skryté kamery vybavené PIR čidlem mívají běžně spotřebu okolo 7mA v pohotovostním režimu. Ve chvíli, kdy kamera detekuje pohyb a začne nahrávat, popř. online streamovat video, tak spotřeba stoupne na 250mA, a baterie se tak vybíjí podstatně rychleji

Vliv na vyšší spotřebu baterie mohou mít i další doplňkové funkce a nastavení, například:

​detekce hluku

krokoměr

kratší interval zaznamenávání GPS lokace = vyšší spotřeba baterie

detekce pohybu (u kamer bez PIR čidla)

 

2. Chladné prostředí

Obecnou vlastností baterií a akumulátorů je, že s klesající teplotou se zrychluje jejich vybíjení. Při teplotách pod 0° se tedy budou vybíjet podstatně rychleji.

 

Líbil se Vám tento článek?
Proč nefunguje nahrávání Proč nefunguje nahrávání Nejčastější dotazky k PC programu IPCMultiViewer Nejčastější dotazky k PC programu IPCMultiViewer

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru