Častým problémem u elektronických zařízení je to, že se vybíjí rychleji, než je uváděno. Ne vždy se však jedná o závadu. Podívejte se na nejčastější příčiny, které mohou rychlé vybíjení způsobovat.
1. Jsou využívané funkce, mající nároky na spotřebu baterie
Maximální délka výdrže bývá z pravidla uváděna pro pohotovotním režim. Aktivací jednotlivých funkcí se výdrž úměrně zkracuje.
Několik příkladů:
GSM odposlech má spotřebu energie přibližně 3mA v pohotovostním režimu a 150mA při probíhajícím odposlechu. Vzhledem k tomu, že je při probíhajícím odposlechu spotřeba 50x větší, než v pohotovostním režimu, tak bude i jeho výdrž 50x kratší.
GPS lokátory mají běžně spotřebu 2mA v pohotovostním režimu. Ve chvíli kdy je ale GPS služba aktivní a zařízení komunikuje se serverem, zvyšuje se spotřeba přibližně na 50mA.
Skryté kamery vybavené PIR čidlem mívají běžně spotřebu okolo 7mA v pohotovostním režimu. Ve chvíli, kdy kamera detekuje pohyb a začne nahrávat, popř. online streamovat video, tak spotřeba stoupne na 250mA, a baterie se tak vybíjí podstatně rychleji
Vliv na vyšší spotřebu baterie mohou mít i další doplňkové funkce a nastavení, například:
detekce hluku
krokoměr
kratší interval zaznamenávání GPS lokace = vyšší spotřeba baterie
detekce pohybu (u kamer bez PIR čidla)
2. Chladné prostředí
Obecnou vlastností baterií a akumulátorů je, že s klesající teplotou se zrychluje jejich vybíjení. Při teplotách pod 0° se tedy budou vybíjet podstatně rychleji.
Diskuze
Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.