5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Poradna: Jak postupovat při výběru diktafonu

Diktafony jsou známé zařízení, často užitečné v různých situacích. Novináři je využívají na konference a rozhovory. Mohou taktéž fungovat jako osobní hlasové záznamníky. Kromě toho, jejich využití může být užitečné na univerzitě k záznamu přednášek nebo v podnikaní během obchodních střetnutí. Zařízení tohoto typu se taktéž používá při operacích policie, soukromých detektivů nebo speciálních služeb.

Avšak, diktafóny jsou taktéž často používané na nepřátelské účely. Mnoho z vás slyšelo o takzvaných "odposlechových skandálech", často se vyskytujících v politice nebo v průmyslové špionáži. Tyto akce jsou možné ve většině případů díky dobře ukrytým diktafonům.Jejich dominance nad jinými inovačními telekomunikačními systémy tkví v tom, že nevyžadují rádiové vlny a tak je jejich odhalení velmi složité.

Trh je velmi bohatý a nabízí řešení, které vám umožní zaznamenávat zvuk bez povšimnutí. To je užitečné v mnohých každodenních případech, např. v případě nečestného obchodního partnera, hlavně pokud jsou na místě obavy ze ztráty majetku společnosti. Kromě toho v mnohých dalších nepříjemných a nebezpečných situacích, když jsme oběťmi hrozeb, nám může významným způsobem pomoct diskrétní záznam.

Diskrétní diktafony

Na co se zaměřit při výběru hlasového záznamníku?

Na trhu dnes dominují digitální diktafony, jejichž velkou výhodou je spolehlivost, malá velikost, velmi jednoduché ovládání a sběr záznamů. Digitální diktafony taktéž umožňují uložit množství informací a díky energeticky úsporným technologiím je možné s nimi dlouhodobě pracovat z napájení akumulátoru nebo baterie.

Nejdůležitější technické a užitečné parametry diktafonu

Formát záznamu a kvalita zvuku

V současné době většina rekordérů nabízí záznam v formátě MP3 nebo WMA, které se běžně používají. Pro nejpokročilejší aplikace, záznamové zařízení nahrává ve formáte PCM (WAVE),který nabízí vyšší kvalitu zvuku, než je na CD! Důležitým aspektem je schopnost měnit formát záznamu a stupeň komprese v závislosti na tom, či uživatelovi záleží na dosáhnutí nejlepší kvality zvuku nebo nejdelšího záznamu.

Typ a kapacita paměti

Diktafóny používají interní vestavěnou paměť nebo vyměnitelné paměťové karty (nejčastěji jsou to karty microSD / SDHC). Čím větší je kapacita, tím lepší, hlavně v zařízeních nabízejících nejvyšší kvalitu zvuku PCM. Nejběžnější jsou diktafóny s vestavěnou pamětí s kapacitou 1GB až 4GB, některé z nich mají možnost rozšíření pomocí vyměnitelných karet s kapacitou až 32GB.

Konstrukce zařízení

Na diskrétní použití by zařízení mělo být co nejmenší, avšak rozměry by neměli omezovat důležité parametry jako je kvalita zvuku nebo pracovní doba na jedno nabití baterie. K dispozici jsou diktafóny, které se díky svojí malé velikosti jednoduše zamaskují. Další možností je použít diktafón ukrytý ve věcech, které běžně používáme a diktafón tak při nahrávaní nevzbudí pozornost.

Typ a citlivost mikrofónu

Většina diktafonů má vestavěný mikrofón. Mikrofóny s vhodně zvolenými vlastnostmi jsou schopné zachytit zvuky konverzace na vzdálenost 10 - 12 metrů. Některé diktafóny jsou vybavené stereofonnými mikrofony, díky kterým je zvuk lepší reprodukovaný a je jasnější. V některých případech je důležitým aspektem i možnost připojení externího mikrofonu.

Typ napájení a pracovní doba

Toto je jeden z nejdůležitějších parametrů zařízení pro záznam zvuku. Je důležité, aby rekordér fungoval co nejdéle na jednu sadu baterie nebo na jedno nabití baterie. Díky použití efektivních a energeticky úsporných řešení můžete u nejlepších produktů dosáhnout pracovní čas až několik sto hodin.

Užitečné doplňkové funkce

Moderní digitální technologie dávají prostor mnohým dalším funkcím, díky kterým je práce s diktafony jednodušší a efektivnější. Mezi takovéto funkce patří:

  • vestavěné hodiny a kalendář: hodiny a kalendář umožňují konfigurovat plán nahrávání
  • displej: pokročilejší diktafony mají LCD nebo OLED displej umožňující pohodlnější konfiguraci
  • aktivace nahrávání detekcí zvuku: tato funkce vám umožní šetřit paměť a zlepšit následné poslouchání nahrávek; nahrávání se spustí automaticky, když diktafon zaznamená zvuk
  • možnost připojení sluchátek: tato možnost vám umožní přehrávat nahrávky přímo z diktafónu
  • ochrana přístupu do paměti: v případě specializovaných zařízení je ochrana před neoprávněným přístupem do paměti diktafonu zabezpečená šifrováním dat.

Jaké diktafony nabízí SPYobchod?

Spyobchod vám nabízí širokou škálu modelů a typů hlasových záznamníků, z kterých si zajisté vyberete ten pravý pro vaší potřebu.

Jedním z příkladných modelů je Diktafon ve flash disku Esonic MQ-U350. Zařízení disponuje detekcí zvuku a poskytuje výdrž až 20 hodin záznamu. Díky detekci zvuku je možné tento rekordér skrýt na jakémkoliv místě, kde může bezpečně "sledovat" a zaznamenávat všechny konverzace probíhající během několika dní.

Pozoruhodné je taktéž Pero s diktafonem Esonic PCM-008. V režimu hlasové detekce má dlouhou pracovní dobu dobu až 250 dní. Přístroj se vyznačuje štíhlým a elegantním vzhledem. Rekordér zaznamenává v kvalitě PCM (nekomprimovaný zvukový soubor).

Společnost Spyobchod je dodavatelem vysoce kvalitních diktafonů, které mají velmi dlouhou životnost a taktéž čistý zvuk. V nabídce máme i nejmenší diktafony na trhu, používané hlavně vládou a policií.

Ceny digitálních diktafonů začínají na částce od 500 Kč, diktafony v nejlepší třídě mohou stát až okolo 12500 Kč. Široká paleta diktafonů v naší nabídce umožňuje každému vybrat ten správný model pro specifické potřeby.