5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Poradna: Co je to "pinhole" kamera a jaké jsou její výhody?

Poradna: Co je to "pinhole" kamera a jaké jsou její výhody?

I když se to může zdát zastaralé, pinhole (dírková) kamera je ve skutečnosti velmi užitečným nástrojem a má mnoho moderních využití. Pinhole kamery jsou kamery, které na zachytávání obrazu nepoužívají optické čočky. Namísto toho pinhole kamery využívají velmi malý otvor (velikost dírky) na zaostření světla tímto otvorem a získání velmi jasného obrazu bez potřeby zaostřování.

Jednou z hlavních výhod pinhole kamery je její velikost. Protože tyto kamery nevyužívají čočky, nabízejí se v různých velikostech, včetně malých a diskrétních. Pinhole kamery mohou být proto maskované nebo nainstalované do různých předmětů, jako jsou pera, sluchátka nebo dokonce do rámu na brýle.

Tato výhoda malých rozměrů a velké tvarové flexibility předurčuje pinhole kamery na diskrétní sledování či nahrávání různých činností. Vzhledem k skrytému charakteru těchto kamer jsou často nedetekovatelné a je velmi obtížné rozpoznat je i při bližším zkoumání. Pinhole kamery jsou nezbytným špionážním zařízením.

Další výhodou použití skryté pinhole kamery je to, že vynikají v zachycování chování lidí, kteří si neuvědomují, že jsou zaznamenáváni. Toto může být pro vás výhodou, pokud hledáte důkaz chování člověka, které by se neprokázalo, kdyby věděl, že je nahráván.

Ať už používáte pinhole kamery nebo ne, vězte, že budete s nimi vždy připraveni diskrétně zaznamenat každou událost kdykoliv, kdekoliv a hlavně nenápadně.

Minikamery se záznamem