5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Nevadí pokud nejste špion: Skrytou kameru můžete používat i vy

Můžete se domnívat, že skryté kamery jsou doménou soukromých detektivů, policistů nebo špionů avšak skryté kamery se používají na množství jiných překvapivých situací, o kterých jste možná ani nevěděli. Lidé po celém světě používají skryté kamery, aby jim pomohly při práci, každodenní rutině nebo dokonce při zábavě. Od pozorování ptáků až po virální videa na internetu, využití skrytých kamer je skoro až nekonečné. Zde je několik neobvyklých využití.

Přednášky a střetnutí

Když se ocitnete na nějaké přednášce nebo pracovním setkání, rozhlédněte se kolem sebe. Ten, kdo se opírá o ruku, se nemusí jen nudit, ale může nahrávat rozhovor se skrytou kamerou v hodinkách nebo v peru. Špionážní kamery jsou úžasné zařízení pro nahrávání videí nebo zaznamenávání poznámek z přednášek a setkání, jakož i na zaznamenávání možných zájmových detailů pro jakoukoli obchodní strategii.

Virální videa

Virální video je video, které se stane populárním přes sdílení na internetu tzv. virusovým procesem. Běžně se takové video šíří přes webové portály, přes e-mailovou komunikaci či sociální sítě. V posledních letech se tato videa staly fenoménem. V současnosti se nesmějeme na relacích s kiksy, místo toho máme na internetu nahrané miliony žertovných videí. Mnohé z těchto videí byly vytvořeny právě skrytou kamerou, která zachycuje vtipné situace kvůli zábavě.

Filmová tvorba

Stále více a více filmařů používá technologie skrytých kamer na zachycení videa a scény, které nejsou běžnou kamerou možné zachytit. Extrémní sporty, jako jsou vodní sporty a horolezectví, perspektiva života z první osoby nebo pohledy z ptačí perspektivy, jsou jen malým přehledem vzrušujících způsobů implementace skrytých kamer pro moderní filmy či fotografii.

Sledování přírody

Možná jste nadšeným pozorovatelem ptáků, nebo rádi vidíte sovy v jejich nočním prostředí? Nebo jste si jisti, že ve vaší zahradě je zajímavé zvíře, nebo jste fotografem divočiny, který se snaží dozvědět více o činnostech hmyzu, ptáků a různých zvířat? Vnější skryté kamery jsou ideální pro všechny tyto druhy použití a umožní vám objevovat přírodu ve vašem okolí jako nikdy předtím.

Nahrávání v noci

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jaké super by bylo vidět v noci? Díky technologii IR přisvícení se váš sen splní. Kamery s nočním přísvitem mohou každou noc zaznamenávat jakoukoliv aktivitu mimo váš dům, abyste si mohli být jisti, že váš domov není v ohrožení ale v naprostém bezpečí. Potuluje se vám po zahradě nějaké zvíře nebo nedejbože nezvaní hosté? Se skrytou kamerou s nočním viděním můžete toto vše odhalit.

Skrytá kamera při hrách

Skryté kamery mohou k vnějším hrám přidat úplně jinou úroveň. Představte si, jak vzrušující by byla hra jako je paintball, pokud byste mohli sledovat, kde se soupeřův tým ukrývá? Nebo nahrát si samotnou hru z první osoby jako například jízda na motokáře, kolotoči či na koni? Nejen tyto ale i mnoho dalších situací a zábavných vzpomínek si můžete nahrát a později se svými přáteli kdykoliv podívat.

Mystery shopping a restaurační kritika

Je známo, že mystery shoppers (tajní nakupující) nosí skryté kamery, aby tajně zaznamenali služby zákazníkům a kvalitu produktů v obchodech. Restaurační kritici dělají totéž. Mnoho bloggerů na tento účel využívají právě skryté kamery. Skryté kamery se využívají i ve snaze zlepšit spotřebitelské zkušenosti. Profesionálové zaznamenávají důkazy pro účely reportování manažerům a společnostem, aby mohli opravit chyby a zlepšit servis zákazníkům.

Environmentální studie

Vědci zabývající se životním prostředím často používají skryté kamery nejen na sledování zvyků zvířat a jak je ovlivňují změny životního prostředí, ale také ke sledování toho, jak se mění samotná krajina. Při použití snímků s dlouhou expozicí je snadné vytvořit časosběrné videa, jak mohou určité aspekty ovlivnit životní prostředí způsobem, kterých byste si nemuseli všimnout ve vaší každodenní rutině.