5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Nejlepší kamera do auta

Než se vrhnete na to jakou kameru do auta vybrat, je vhodné se seznámit se základním dělením.

 • klasické
 • externí
 • duální
 • bez displeje pro externí DVR

Kamera do auta se může stát opravdu užitečným pomocníkem a nebudete nikdy litovat, že ji v autě máte. Obzvláště pokud se nedejbože stanete účastníkem nebo svědkem dopravní nehody, porušování dopravních předpisů či vandalismu. 

Investice do kamery do auta nikdy nebudete litovat. 

Pro jaký typ, funkce, kvalitu záznamu či konkrétní model se rozhodnout vám tedy může napovědět následující článek, kde najdete srovnání kamer do auta z našeho sortimentu. My je pro vás rozdělili do 3 hlavních kategorií.

Jaká pro vás bude nejlepší záleží totiž především kvůli čemu si kameru potřebujete nebo chcete pořídit.

Níže jsme pro vás připravili srovnání našich kamer, které můžete na eshopu najít v sekci kamery do auta. Pod srovnávačem vám poté vysvětlíme jednotlivé parametry, díky kterým se můžete při výběru řídit. 

DUÁLNÍ AUTOKAMERY

Snímá dění před i za vozem. Máme variantu pro automobily i motocykly. Příkladem může být náš duální kamerový systém pro automobily, je oblíbený především díky velkému množství užitečných funkcí. Na displeji DVR lze zobrazit informace o rychlosti, poloze, nadmořské výšce, době jednotlivých jízd a ujetých kilometrech. Funkce TPMS umožní dokonce sledovat tlak a teplotu ve všech 4 pneumatikách na obrazovce a tím pomáhá tím zvýšit vaši bezpečnost na silnici, snížit opotřebení pneumatik, zkrátit brzdnou dráhu a snížit spotřebu paliva.

Jaké parametry jsou důležité při výběru kamery do auta?

Konečný výběr může rozhodnout i některá z konkrétních funkcí kamery do auta.

O kvalitě záznamu rozhoduje mnoho faktorů, mezi ty nejdůležitější patří:

 • paměťová kapacita
 • rozlišení
 • úhel záběru
 • u DVR pak velikost displeje

Paměťová kapacita

Celkem důležitý parametr, který může být rozhodující při výběru kamery. 

Pro lepší představu uvádíme orientační hodnoty paměti a délku záznamu v HD kvalitě, který s ní je cca možné pořídit:

Délka videa v poměru k velikosti úložiště

Úložiště HD FULL HD
16GB ± 7 hodin ± 3hodiny
32GB ± 13 hodin ± 6 hodin
64GB ± 28 hodin ± 13 hodin
128GB ± 57 hodin ± 28 hodin
256GB ± 114 hodin ±  56 hodin

Berte prosím na vědomí, že uvedené hodnoty jsou opravdu jen orientační. Hodně totiž záleží nejen na kvalitě videa, ale i na způsobu komprese videa, která se u jednotlivých modelů mírně liší.

 • Rozlišení 

Rozlišení snímače je velmi důležitý. Čím kvalitnější video totiž je, tím lépe lze s jeho pomocí prokázat případného viníka nehody či usvědčit vandala z vandalismu. 

Doporučujeme volit kamery do auta s HD (1280 x 720) či ještě lépe s Full HD rozlišením se 1920 x 1080 pixely, díky němuž získáte skutečně kvalitní video.

 • Frekvence snímání (FPS)

Neboli kvalitní a plynulý obraz, který je schopen přístroj zaznamenat. 

Frekvence snímání je udávána v hodnotách fps = počet snímků za sekundu. Základní nejnižší hodnoty, s nimiž lze získat základní plynulost obrazu, se pohybují od 20–24 fps, lepší je však volit hodnoty okolo 30 fps. (25 fps je cca frekvence běžného filmu).

 • Úhel záběru

I zde platí, že se jedná o velmi důležitý parametr, který může být rozhodujícím faktorem o vaší vině, či nevině. Důležité totiž není jen to, co se děje na silnici, ale i to, co se děje na chodníku či v blízkém okolí. Čím větší úhel záběru kamera proto má, tím užitečnější poté může být.

Kamery do auta však nejsou opatřené jen funkcí videozáznamu. Již základní modely často nabízejí další užitečné funkce (např. automatické zapnutí či G-senzor, nebo dokonce GPS), a proto se vaše kamera do auta stane i neocenitelným pomocníkem na cestách. 

 • Noční režim

Funkce nočního režimu využívá speciální LED či IR přisvětlení. Pokud tedy řídíte převážně v noci, doporučujeme při výběru kamery věnovat pozornost i tomuto parametru.

ZAJÍMAVOST NA ZÁVĚR 

Líbil se Vám tento článek?
Nejčastější dotazy pro kamery Secutek CAM45 a CAM46 Nejčastější dotazy pro kamery Secutek CAM45 a CAM46

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 5 let v oboru