5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Nejlepší fotopast na zloděje

Chcete-li vybrat nejlepší fotopast na zloděje, pak je tento článek určen právě vám.

Existuje celá řada fotopastí, nicméně pokud potřebujete fotopast na zloděje, musíte si při výběru dát pozor na určité parametry. 

Co je to fotopast?

Nejprve stručně představme, co to fotopast vlastně je. 

Fotopast je speciální kamera / fotoaparát určen pro dlouhodobý, autonomní provoz primárně ve venkovním prostředí. Fotopasti, jsou vybaveny pohybovým senzorem, pomocí kterého se jsou schopny během několika milisekund probrat z režimu spánku, a pořídit snímek či videonahrávku. 

Fotopasti bývají vybaveny upevňovacím pásem, pomocí kterého je snadno připevníte například na strom, kde díky kamuflovanému designu téměř nebudou vidět.

Jak vybrat nejlepší fotopast na zloděje?

Primárně byly fotopasti vyvinuty pro monitorování divoké zvěře, nicméně díky velmi zajímavým funkcím a vlastnostem, se jejich využití velmi rychlo rozšířilo na odhalování kriminality - zlodějů, vandalů, černých skládek a podobně.

Hlavním prvkem, kterým se liší fotopasti na zvěř, od fotopastí na zloděje, je vlnová délka infračerveného přísvitu. 

Zatímco fotopasti na zvěř využívají přísvit s vlnovou délkou 840nm, tak fotopasti na zloděje musí mít vlnovou délku 940nm.

Důvod je ten, že 840nm přísvit, je sice o něco výkonnější, nicméně při přímém pohledu směrem do fotopasti, je vidět, že diody červeně vyzařují. Zatímco zvěř toto nijak nevyplaší, tak zloděje při činu byste s takovouto fotopastí nachytali jen těžko. 

Fotopasti na zloděje tedy musí být vybaveny 940nm IR přísvitem, který je naprosto neviditelný.

Dalším důležitým prvkem, kterým nejlepší fotopast na zloděje musí disponovat, je vzdálená komunikace. Díky tomu vás bude fotopast okamžitě informovat, když zaznemaná zloděje na vašem pozemku, a vy ho tak budete moci chytit přímo při činu.

Dalším důležitým prvkem, je komfort obsluhy fotopasti. Zatímco první modely fotopastí se SIM kartou posílaly nyní již ne moc populární MMS, tak novější modely jsou schopny posílat fotografie na email, či FTP server, a nejlepší modely jsou dokonce schopny komunikovat přes mobilní aplikaci, včetně možnosti živého náhledu v reálném čase!

Jako nejlepší fotopast na zloděje jsme tedy vybrali model, respektive 2 modely Secutek SST-940Pro-Li a Secutek SST-801Pro

Přičemž oba modely jsou víceméně totožné, až na to, že první zmíněný model má integrovanou dobíjecí baterii - což mnoho uživatelů ocení zejména, protože nemusí neustále hledat tužkové baterie. A druhý model je klasická fotopast na tužkové baterie, což zase ocení ti, kteří potřebují v případě vybití jenom rychle vyměnit baterie a nemít tak žádnou prodlevu v provozu fotopasti.

Secutek SST-801Pro byla dokonce vyhlášena jako celkově nejlepší fotopast pro rok 2022.

Nejlepší fotopasti na zloděje

Líbil se Vám tento článek?
Fotopast do auta Fotopast do auta Jak vybrat solární napájení pro kameru Jak vybrat solární napájení pro kameru

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Podobné články

Fotopast do auta
Fotopast do auta

Přečtěte si, jakou použít fotopast do auta.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru