5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Nejlepší fotopast pro rok 2022

Adam Švejda Recenze
Nejlepší fotopast pro rok 2022
V roce 2022 jsme pro vás otestovali celou řadu fotopastí, a vybrali jsme nejlepší fotopast v tomto roce. Zvažovali jsme celou řadu kritérií, jako je rozlišení, způsob komunikace, napájení, a další, na základě kterých jsme dospěli k jednoznačnému závěru. 

Představení fotopastí

Nejlepší fotopast, vám umožní zachycovat fotografie i videa divoké zvěře, které by bylo zcela nemožné pořídit s běžným fotoaparátem. Ani s použitím drahého teleobjektivu, často nebudete schopni pořídit takové snímky, jako zvládne právě fotopast. 

Fotopast je totiž speciálně designována, pro umístění venku, kde je schopna extrémně dlouhou dobu, zcela autonomně fungovat. Fotopast je vybavena infračerveným (PIR) pohybovým senzorem, a když se zvěř dostane do hlídané zóny, okamžitě pořídí fotografii, či dokonce video. 

Vzhledem k tomu, že divoká zvířata jsou aktivní primárně v noci, je dalším důležitým prvkem fotopasti noční vidění, které je zajištěno pomocí IR LED diod, které jsou schopny dosvítit i několik desítek metrů daleko. Vzhledem k tomu, že se jedná o záření v infračerveném spektru, tak je okem neviditelné, a zvěř tak při jeho sepnutí není vyplašena.

Nejlepší fotopasti zároveň musí být perfektně kamuflované, aby nebudily pozornost zvěře, a případných kolemjdoucích, kteří by ji mohli zcizit.

Zatímco nejlevnější fotopasti zvládnou pouze ukládat záznamy na paměťovou kartu, tak nejlepší fotopasti umí komunikovat na dálku prostřednictvím 4G LTE mobilní sítě.

Zvažované parametry

Když jsme vybírali nejlepší fotopast pro rok 2022, zvažovali jsme následující parametry:

  • výdrž baterie
  • možnost vzdáleného odesílání pořízených záznamů
  • způsob komunikace
  • rozlišení 
  • noční vidění
  • maximální kapacita podporovaných paměťových karet
  • pracovní módy

 

Nejlepší fotopast 2022

Nejlepší fotopast 2022 - Secutek SST-801Pro

Na základě zvažovaných parametrů, jsme jednoznačně dospěli k závěru, že model Secutek SST-801Pro je nejlepší fotopast pro rok 2022

Jedná se totiž o fotopast, která je opravdu nabitá superlativy, a ještě k tomu si drží celkem přijatelnou cenu.

Nejlepší fotopast má supervysoké rozlišení. Je schopna pořizovat fotografie v rozlišení až 30MP, a videa ve 4K kvalitě.

Secutek SST-801Pro je vybavena vysoce-kapacitní 5000mAh Li-Ion baterií, která zajistí až 6 měsíců provozu bez dobíjení v pohotovostním režimu, což zvládají pouze ty nejlepší fotopasti. Díky integrované baterii odpadá neustálé otravné hledání, kam se zrovna zatoulaly tužkové baterie.

Pokud zvolíte fotopast Secutek SST-801Pro, nebudete již muset chodit z fotopasti vybírat záznamy z SD karty. Je totiž vybavena 4G modulem pro super rychlé odesílání záznamů přes LTE mobilní síť. Secutek SST-801Pro jsme vybrali jako nejlepší fotopast ale i proto, že zatímco běžné 4G fotopasti, odesílají záznamy prostřednictvím MMS, SMTP (na email), nebo na FTP server, tak SST-801Pro komunikuje prostřednictvím mobilní aplikace, ve které je správa záznamů a vzdálené ovládání fotopasti nesrovnatelně uživatelsky přívětivější.

Noční vidění u testovaného modelu dosáhlo do úctyhodné vzdálenosti přibližně 20 metrů. Připočteme-li k tomu, že fotopast je vybavena třemi citlivými PIR čidly, umožňuje i online živý náhled, podporuje až 256GB, kromě běžného módu umí i timelapse (časosběr), a díky integrovanému mikrofonu umožňuje i pořizování videí včetně zvukové stopy, tak je nutné konstatovat, že tomuto modelu opravdu není co vytknout, a proto jsme ho vybrali jako nejlepší fotopast pro rok 2022.

Potřebujete-li fotopast speciálně na zloděje, či vandaly, přečtěte si také článek: Nejlepší fotopast na zloděje.

Fotografie nejlepší fotopasti

Líbil se Vám tento článek?
Recenze: WiFi fotopast Secutek SST-WiFi830 Recenze: WiFi fotopast Secutek SST-WiFi830 Minikamery s nejlepší světelnou citlivostí Minikamery s nejlepší světelnou citlivostí

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru