5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Kde se dá skrýt špionážní minikamera?

Minikamera ukrytá do hodinek, paměťového disku, propisky či brýlí už dnes představuje v oblasti špionážní techniky klasiku (byť pořád oblíbenou a vyhledávanou), o které s pravděpodobně slyšeli i lidé, jež se o podobné technické věcičky moc nezajímají. Samozřejmě možnosti ukrytí špionážní minikamery jsou podstatně pestřejší a rozmanitější. Dá se říct, že fantazii a kreativitě se ani v oblasti vývoje a produkce bezpečnostní a špionážní techniky meze nekladou. Do čeho všeho je možné tedy minikameru reálně umístit tak, aby zařízení plnohodnotně a spolehlivě fungovalo? Zjednodušeně by se dalo odpovědět, že prakticky opravdu kamkoliv. 

Elektronika, doplňky či oblečení

Rozměry těchto skrytých kamer určených pro zasazení do nějaké jiné standardně vypadající a fungující věci jsou natolik titěrné, že většinou není problémem začlenit je do drtivé většiny věcí každodenní spotřeby, elektroniky či bytového vybavení a doplňků. Co takhle do oblečení nebo obuvi, kelímku, mince, stromu? Všechno jmenované už je vymyšlené a k dostání. A samozřejmě mnoho dalšího. Pojďme se tedy blíž zaměřit přinejmenším na některé z těchto klasických  špionážních vychytávek!

Minikamera v kravatě

Pokud je váš běžný pracovní oděv ve znamení formálního stylu, jehož neodmyslitelnou součástí je společenská košile s kravatou, může se tento kousek stát vaším skrytým a neobyčejně rafinovaným trumfem. Potřeba diskrétního získání záznamu z obchodního jednání, klíčové schůzky, či kupříkladu účel mystery shoppingu ostatně patří k příznačným a častým motivům pro pořízení produktů špionážní techniky. Kravata vypadá elegantně, decentně a přitom současně zajímavě. Těžko by ale někoho napadlo, že je v ní zabudováno zařízení pro nenápadné nahrávání.

„Výjimečný nápad, ale kvalita záznamu jistě nemůže být kdovíjaká“, napadne vás možná při prvním pohledu na toto řešení. Zdání klame. Skrytá kamera v kravatě není pouhou atrakcí, ale je vybavena profesionálním přístrojem Sony CCD pořizujícím obraz v extrémně vysoké kvalitě. Kamera je vybavena WDR technologií zaručující čistý obraz i v případě, že je namířena oproti světlu. Mikrofon s předzesilovačem je zase zárukou vysoce kvalitního zvuku. Business meeting je tak možné dostat na naprosto nový rozměr!

Minikamera v kelímku

Většina z nás si neumějí představit rozjezd do nového dne nebo zakončení obědové pauzy bez své oblíbené kávy. Tenhle kelímek (jako) od kafe má ale trochu jiné poslání nežli asistovat svému majiteli při obligátním rituálu a chvílích pauzy. V klasicky vypadajícím kelímku je totiž ukrytá HD minikamera, jejíž předností jsou zejména velmi slušné parametry rozlišení, jednoduché využívání a dlouhá výdrž baterie – cca 40 hodin nepřetržitého provozu.

Kde se tento speciální špionážní kelímek od kafe nejvíce uplatní? Kromě použití pro kancelářské účely je produkt vhodný i do vozu. Konkrétně například jakožto prevence před vandalismem. Nabízí se kelímek umístit na palubní desku a kamera se díky funkci detekování pohybu aktivuje vždy, když zaznamená ve svém dosahu jakýkoliv pohyb. Skrytou kameru je možné ovládat i na dálku.

Minikamera v kšiltovce

Pro méně formální příležitosti a spíš pro venkovní použití je možné mít vše pod kontrolou díky minikameře zamaskované do baseballky. Kšiltovky se nosí jak v létě, tak i v chladnějších měsících a zdaleka už neplatí, že by byly výsadou jenom teenagerů. Vzbuzení jakéhokoliv podezření, že čepice je ve skutečnosti něčím víc než jenom doplňkem k outfitu, je zcela nemožné.

Obdobně jako u výše představené kravaty je i špionážní kamera v čepici LawMate HT-18 technicky pěkně našlapaná. Vysoce kvalitní obraz i zvuk, WDR technologie, rozlišení 550 TV linek či  úhel záběru 78 ° povyšují tuto promyšlenou věcičku z originální novinky na plnohodnotný, široce uplatnitelný špionážní a bezpečnostní produkt.     

Podněty ze zahraničí

V nabídce zahraničních specializovaných špionážních obchodů najdeme mnohá všední i nápaditá řešení, kam je možné kameru umístit. Jedním z nich je špionážní kamera v okrasném kameni, jež se tak může stát chytrým strážcem domova zejména proti zlodějům a vandalům. Vnějšek je koncipován tak, aby byl odolný vůči extrémním povětrnostním podmínkám. Zahrada a prostor kolem domu jsou tak pod stálým dohledem, aniž by někoho napadlo, že právě díky “balvanu“. I v tomto případě je pak vnitřek napěchován technikou úctyhodných parametrů. Jen namátkou: rozlišení 2880*2160, mimořádně široký úhel záběru (140 °), kapacita paměťové karty 128 MB či například schopnost pořídit až 60 snímků za sekundu.

Nejenom v oblečení a doplňcích, ale také v botách lze ukrýt nahrávací anebo sledovací zařízení. A nemusí se pokaždé jednat o komerční účely. Tak třeba CIA /federální americká zpravodajská služba/ měla prý co do činění kupříkladu s lakýrkami, které v patní části skrývaly mini-vysílač pro zachycení komunikace. Opředeny legendami jsou i jiné technická řešení v této oblasti. A nutno dodat, že ne pokaždé se jedná o výstřelky poslední doby. Web ´oddee.com´ ve svém příspěvku na toto téma vzpomíná, že už v roce 1970 CIA vkládala sledovací zařízení do pařezů s cílem zachytit informace z Moskvy. Mise byla úspěšná do té doby, než ji agenti KGB odhalili.

Současná řešení už přece jenom vypadají o poznání elegantněji a podobně jako v případě jiných technických produktů (GPS navigace typický příklad) se i ze špionážních věcí sloužících původně pro vojenské a zpravodajské účely vyvinul sortiment pro širokou veřejnost a celou řadu využití. Několik zde zmíněných příkladů a celá řada dalších produktových variant, jež jsou k dostání třeba zde, jsou toho důkazem.

 

Použité zdroje:

https://www.spygadgets.com/hidden-camera-rock-with-4k-resolution/

https://www.oddee.com/item_98530.aspx

http://skryte-kamery.cz/