5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Je vaše chalupa doopravdy v bezpečí?

Tak se nám znovu po několika delších táhlých zimních měsících začíná naplno rozbíhat chatařská, chalupářská či zahrádkářská sezóna. Máte už svou první návštěvu rekreačního objektu v novém roce za sebou, nebo se na ni v nejbližší době teprve chystáte? Bohužel není až tak vzácným jevem, když první jarní shledání s milovaným místem odpočinku a oddychu skončí pořádným rozčarováním plynoucím z toho, že jsme ho nenašli ve stejném stavu, jako když jsme se s ním dočasně rozloučili tradičním zazimováním. Policejní evidence by o tom mohly vyprávět.

Zvláště dočasná, zpravidla letní, sídla nacházející se na samotě nebo obecně v odlehlejších lokacích, daleko od vsi či města, v chladnějších obdobích lákají různé nevítané návštěvníky –lupiče, vandaly, bezdomovce a podobně. Netřeba dodávat, že všichni jmenovaní za sebou dokážou zanechat ´pěknou´ devastaci.

Češi jako národ chatařů a chalupářů

Stačí rozbité okno, poničené zámky či třeba poškozený plot a nezáviděníhodná nepříjemnost, která počáteční pocity nadšení a těšení úplně převrátí do opačné roviny, je na světě! A jelikož Češi jsou spolu se Švédy nejen evropskými, nýbrž patrně i celosvětovými premianty v oblibě trávení volného času ve svých vlastních takzvaně víkendových a prázdninových objektech, ať už jde o malou zahradní chatičku, anebo rozlehlou chalupu, zloději a jiní nechtění návštěvníci mívají právě v dobách mimosezónních potenciálně velmi široké pole působnosti pro realizaci svých plánů.

Mimochodem, naše zalíbení v možnosti vyměnit na pár dnů ruch města za klid venkova bylo většinou víceméně spojováno s minulým režimem, kdy páteční hromadné stěhování národa na chaty a chalupy bylo považováno hlavně i jako jakási forma útěku, odreagování či terapie. Předpovídalo se, že otevřením hranic a nástupem nové generace/í se chatařství a chalupářství přesune do kategorie nostalgických retro vzpomínek. K překvapení nejrůznějších sociologů se ale tento scénář nenaplnil a dá se říci, že fenomén vlastních objektů pro rekreaci je v českých zemích současně stále stejně živý jakožto před třiceti či padesáti lety.

Pokud vlastníte chalupu, vždy doporučujeme ji mít správně pojištěnou. Pojištění nemovitosti Vás vždy může ochránit při nečekaných událostech.

Nejen před zimou je ideální čas

Postupně se také proměňuje standard, který je od chat nebo chalup vyžadován. Výjimkou nebývají případy, kdy lidé ´na chatě´ požívají většího pohodlí a srovnatelného, ne-li lepšího vybavení nežli doma. Mnozí zase považují za vrchol romantiky a symbol víkendového objektu dřevěnou boudu, typicky bez elektriky a teplé vody. Také úroveň zabezpečení takovýchto našich alternativních sídel se naprosto různí - od takřka žádného po sofistikované kamerové systémy se špičkovým rozlišením, vzdálenou správou a mnoha dalšími funkcemi. V každém případě, statistiky hovoří v tom smyslu, že největší zájem o výrobky nadstandardně určené pro ochranu chat a všeobecně objektů sloužící k rekreaci je logicky před začátkem rizikové sezóny, tedy klasicky v druhé polovině října. To však neznamená, že toto období je jediným příhodným pro zakoupení něčeho konkrétně účinného vůči všem nenechavcům, kdož si myslí, že v území mimo civilizaci jim nic nezabrání v uskutečnění jejich lupu či vandalismu. Právě vandalské skupinky jsou navíc spíše aktivnější v jarních/letních měsících, ovšem pokud se právě páni objektu nenacházejí na místě.

S ohledem na aktuální pestrost nabídky bezpečnostních systémů pro chaty a rekreační objekty tak je i nynější období začátku rekreační sezóny optimálním časem pro vylepšení obrany proti zmíněným nájezdníkům a zlodějům. A nemusí se to zdaleka týkat pouze těch z nás, které k pořízení nějakého toho ochranného vylepšení pro chatu vedl impuls v důsledku střetu s nemilým překvapením při první návštěvě po zimě.

A jaké určité produkty by neměly v takovém případě uniknout vaší pozornosti? Zde jsou dva atraktivní tipy!

Kamera 4G LTE

Zajímavou novinku představující efektivní řešení navržené přímo pro účely ostřížího dohledu nad objekty rekreačních chat, chalup, pozemků, staveb nebo statků, kde není dostupný pevný internet, zosobňuje 4G LTE Bezpečnostní kamera Secutek C4G-BHD. Jak kamera funguje? Vloží se do ní sim-karta s datovým tarifem, a tím je možno začít online nahrávat video. Obraz lze na dálku pozorovat prostřednictvím telefonní aplikace ve smartphonu, nebo skrze dodávaný software v počítači. Ke kameře není potřeba připojovat žádné externí záznamové zařízení, neboť je vybavena integrovaným slotem pro micro-SD kartu. Od věci není ani funkce detekce pohybu anebo nenáročnost kamery na datovou spotřebu.

Kamera se světelným i zvukovým alarmem

Jiným konceptem špionážní kamery hodící se pro použití v rekreačních objektech a celkově odlehlejších oblastech je kamera Secutek LBB60SL200WL, pro kterou je typické rozšíření o světelný a akustický alarm. Dokáže natočit eventuální zloděje či vandaly v plném rozlišení a zároveň je i odradí od jejich záměru pomocí světelné a audio výstrahy, jež je zajisté nenechá klidnými. I tato kamera je vybavena funkcí detekcí pohybu, jež je schopna aktivovat i víc akcí najednou, např. záznam na kartu, odeslání emailové zprávy s pořízenou fotografií a podobně.

Objekt můžete pohodlně pozorovat naživo přes internet, nebo skrze mobilní aplikaci (Android, iOS). A co když se něco nevítaného stane přes noc, ve chvíli kdy je v okolí tma jak v pytli? Žádný problém – kamera je opatřena diodami a při snížené světelnosti se přepne do módu nočního vidění, v němž ostře zaměří i na vzdálenost třiceti až čtyřiceti metrů. 

Máte-li objekt vybaven elektřinou a internetem, může být optimálním řešením pro zabezpečení i například WiFi kamerový systém, který dokáže během chvilky nainstalovat i laik.