5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Jak zjistit odposlech v bytě

Máte podezření, že vás někdo odposlouchává? Rádi byste věděli, jak zjistit odposlech v bytě a jak se proti němu můžete bránit? Odposlech může být použitý sousedem, nebo být vnesen do domácnosti i členem domácnosti. Na vině může být nedůvěra, strach, manipulace nebo jen velmi zvědavé uši souseda/sousedky.

Navíc již celkem dlouho není k odposlouchávání potřeba používat hrníček přiložený ke zdi, odposlech si v dnešní době může dovolit pořídit téměř každý, nemůžete mít proto jistotu ani u členů vaší vlastní domácnosti. Jak je to možné, a jak najít odposlech v bytě si povíme v tomto článku. 


Jak takový odposlech vlastně vypadá?

Jednotlivé odposlechy mohou klidně vypadat jako součást běžného domácího vybavení.  Může tak mít velmi mnoho podob. Může vypadat jako běžná propiska, powerbanka, internetový router, peněženka, prodlužovačka, kreditní karta, nebo kouřový detektor. Pokud je člen vaší domácnosti trošku vynalézavější a usoudí, že mu tyto typy odposlechů nestačí, může sáhnout i po jiných. Odposlech se dá navíc nainstalovat do obrovského spektra domácích spotřebičů, do kterých byste to možná ani neřekli. Příkladem může být obyčejné rádio, peněženka, klasický budík, vaše hodinky, společná tiskárna ve vaší domácí pracovně nebo klidně i - posaďte se... všemi používaná mikrovlnná trouba. Na první pohled krásná a bezpečná kuchyň na druhý pohled už tak bezpečná být proto vůbec nemusí.

Sousedi mohou naopak využít obyčejný odposlech přes zeď a vy o tom nebudete mít ani ponětí. Neobvyklé? Nikoliv.

Odposlechů přes zeď navíc existuje mnoho variant. Profesionální i takzvaně “pro běžné uživatele”. Pokud vás zajímá víc, nějaké existují, si můžete prohlédnout v kategorii "Odposlech přes zeď".


Jak si uvědomit, že mě někdo vůbec odposlouchává?

Odposlech nelze zjistit tak snadno, obzvlášť pokud se jedná o naši vlastní domácnost, kde bychom se měli cítit nejbezpečněji a tak nás to často ani nenapadne. Můžete se ale zaměřit na signály, které by vám mohli trochu napovědět a následně je možné se podle toho zařídit.

Možné signály, které mohou značit, že Vás někdo odposlouchává

  • Člen domácnosti nebo soused zná informace, o kterých víte, že jste mu neříkali.

  • Došlo k neoprávněnému vniknutí k vám domů. 

  • Byl u vás “opravář”, “technik”, “elektrikář” i přesto, že jste nezaznamenali nic, co by bylo potřeba opravit.

  • Nemůžete se zbavit pocitu, že vás někdo sleduje?

  • Zdá se vám, že vám někdo hýbal s nábytkem nebo s věcmi?

  • Objevila se u vás nová věc i přesto, že nebyla potřeba? Může jít klidně o již zmiňovanou novou prodlužovačku, nový kouřový detektor nebo podezřele často používaná nová propiska?

  • Někdo z domácnosti vám říká, že máte rozbité nějaké zařízení i přesto, že jste si žádné závady nevšimli a velmi aktivně až neodbytně trvá na tom, že dané zařízení odveze do “servisu” sám? Ano, opravdu mohl odvézt zařízení do servisu. Mohl tam však místo opravy objednat i (nebo jen) nainstalování odposlechu. V tomto případě může jít o již zmiňovanou mikrovlnku, rádio, budík, hodinky nebo cokoliv jiného z vaší domácí elektroniky…


​Pokud jste si na některou nebo na většinu z výše zmíněných otázek odpověděli ano, tak jste se dost možná stali oběťmi odposlouchávání a hrozí vám uniknutí osobních či jiných pro vás velmi důležitých informací.

Podezření na odposlouchávání bychom už měli, co ale s tím? Jak se bránit?

Způsobů jak se bránit, není zas tak moc. Důležité je vůbec vědět, jak zjistit odposlech v bytě. 

Pokud tedy máte podezření a ptáte se, jak člena domácnosti nebo souseda usvědčit, máme pro vás řešení. Skvělými pomocníky v takových situacích jsou totiž detektory odposlechů. Existuje opět spousta druhů detektorů a záleží jen na vás, který zvolíte.

 

 

Detektory odposlechů - k čemu slouží a jak fungují?

Detektory slouží k vyhledávání odposlechů/štěnic ale i třeba skrytých kamer, chrání tak skvěle vaše soukromí. Fungují pak díky tomu, že disponují diodovou škálou, která je schopná odhalit signál a jeho sílu. V případě, že hledáte odposlech, budete-li se přibližovat blíž a blíž, tak bude svítit čím dál tím více diod. 

Základní detektory signálu jsou vybaveny jednou anténou a jednou diodovou škálou, na které se zobrazují veškeré zachycené signály. Na to, abyste odhalili klasický GSM odposlech (GSM 900 / GSM 1800 ), vám tak postačí standardní detektor odposlechů do ceny cca 5 000,- Kč. Budete-li chtít odhalit vyspělejší odposlechy a skryté kamery operujících na frekvencích s velmi malým vysílacím výkonem, pak je nutné využít detektor štěnic z vyšší řady.

Pokročilé detektory bývají zpravidla vybaveny více anténami a samostatnými diodovými škálami pro každou důležitou frekvenci. Důležitá je samostatná diodová škála zejména pro frekvence, na kterých stačí velmi slabý vysílací výkon - konkrétně např. 3G, WiFi, Wi-Max, které klasickým detektorem nebudete nikdy schopni odhalit.

V případě, že si nevíte rady jaký detektor vybrat, mohl by vám být nápomocný náš jiný článek "Jak vybrat detektor odposlechů a skrytých kamer" , ve kterém naleznete podrobnější popis a porovnání produktů.  Nebo se na nás neváhejte obrátit. 

Líbil se Vám tento článek?
Jak najít štěnici Jak najít štěnici Nepoctiví zaměstnanci v baru či restauraci Nepoctiví zaměstnanci v baru či restauraci

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru