5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Máte nepovedené sousedy?

Jak zajistit prostor před dveřmi proti vandalství

Tipy pro řešení konkrétních situací
Musím mít přehled o prostoru před dveřmi do svého bytu. To je věta, kterou od zákazníků slýcháme poměrně dost. Nejčastějším důvodem pořízení skryté kamery je vandalismus nebo dokonce obava o vlastní zdraví. Pojďme se podívat na eventuality zabezpečení prostoru před dveřmi.

Digitální dveřní kukátka

Bezkonkurenčně nejlepším řešením pro dohled nad prostorem před dveřmi jsou speciální dveřní kukátka s kamerou.

Jsou levná. Snano se instalují. Umí nahrávat při detekci pohybu, i komunikovat online přes WiFi.

Chcete-li dopadnou pachatele přímo při činu, využijete diskrétní modely kukátkových kamer, které zvenčí vypadají jako běžné kukátko. Naopak pokud chcete, aby digitální kukátko plnilo spíše preventivní funkci, pak se vám bude hodit spíše tradiční, nemaskované kukátko s kamerou.

Diskrétní kukátka

+ nejlepší prostředek pro nachytání pachatele přímo při činu
+ vhodné pro použití ve chvíli, kdy je pachatel obezřetný

- trošku vyšší cena
- potřebují mít stálé napájení 

Klasická kukátka s kamerou

+ mohou fungovat z vlastní baterie
+ plní preventivní funkci

- vyšší riziko úmyslného poškození
- nízká šance nachytání pachatele při činu

Časté dotazy ke digitálním kukátkům s kamerou

Je digitální dveřní kukátko v souladu s GDPR?

V zásadě lze říci, že digitální dveřní kukátko je možné provozovat v případě, že ho používáte za účelem ochrany vlastního majetku, a ne k monitorování pohybu sousedů na veřejných prostorách. 

Více v článku Digitální dveřní kukátka a GDPR.

Jak nainstalovat dveřní kukátko s kamerou?

Kukátkové kamery se instalují v principu stejně, jako běžná dveřní kukátka. Stačí tedy demontovat původní kukátko, a digitální kukátko nainstalovat místo něj. Průměr kukátkových kamer je většinou stejný, jako průměr běžných kukátek, a tak ve většině případů ani nebudete muset upravovat otvor ve dveřích.

V příapdě, že vyberete kukátko, které potřebuje stále napájení, tak je k němu ještě nutné přivést napájecí kabel. 

Upozorní mě kukátková kamera na mobil když detekuje pohyb?

Ano, kukátko umí upozornit na mobil při detekci pohybu. Pro tento případ vybírejte se podívejte na nabídku digitálních dveřních kukátek s WiFi.

Nejlepší dveřní kukátko pro diskrétní zabezpečení před-dveří

Podívejte se na bezkonkurenčně nejlepší kukátko na trhu od značky Secutek, které dokáže dokonale ochránit prostor před vaším bytem. Kukátko umí vše, co potřebujete


  • Full HD rozlišení
  • Super široký 180° úhel záběru
  • Neviditelné noční vidění
  • Okamžité upozornění na mobil při detekci pohybu
  • Online náhled přes mobil, i možnost přehrávání záznamů
  • Nahrávání při detekci pohybu
  • Nahrává video včetně zvuku

Pokud je na chodbě tma

V případě, že na chodbě nejsou instalována pohybová čidla pro rozsvěcení světel, a na chodbě je tak v noci úplná tma, tak ani to není problém. 

V nabídce totiž máme i digitální dveřní kukátka s nočním viděním. Pokud chcete, aby kukátko bylo zcela diskrétní, zvolte model s 940nm IR přísvitem, který je pro kolemjdoucí zcela neviditelný. V případě, že má kukátko plnit spíše preventivní funkci, pak zvolte model s 840nm IR přísvitem, u kterého kolemjdoucí vidí v noci slabě svítící červené tečky.

Pokud je ale na chodbě naprosto tma, je jedinou možností použít buď kameru s integrovaným, či přidat externí IR přísvit. Externí IR přísvit je možno použít buď samostatně, anebo ho zakamuflovat do určitého předmětu. Například pohybového čidla či květináče.

Další variantou je instalovat před své dveře světlo, automaticky spínané pohybovým senzorem. V určitých situacích může stačit použít i prostorový odposlech, na kterém sice pachatele neuvidíme, ale můžeme ho rozeznat podle jeho hlasu.

Další alternativy

Pokud použití digitálního dveřního kukátka s kamerou není v dané situaci možné, existují i jiné alternativy. Většinou je ovšem jejich použití složitější, i finančně náročnější.Trubičkové mini kamery

Miniaturní kamery s trubičkovým tvarem, mnohdy nazývané inspekční, či snake kamery, jsou perfektním řešením, pokud z určitého důvodu nelze instalovat kameru v dveřním kukátku. Stačí vyvrtat dírku skrz zeď, a kameru do ní následně vsunout. Běžně je možno zakoupit trubičkové kamery s průměrem okolo 3-4mm. Pokud si připlatíte zhruba desetinásobek, je možno pořídit i kameru s průměrem menším než 1mm.

t

Skrytá kamera instalovaná na chodbě

Další variantou je instalovat kameru přímo na chodbu. Pro tyto účely jsou vhodné kamery s kamufláží v takových předmětech, jež se na chodbách normálně vyskytují. Jako například:

V případě instalování tohoto typu kamery je dobré mít na paměti, že vandal místo nejspíše zná, a proto je potřeba kameru instalovat tak, aby mu nebyl nový předmět ihned nápadný. Kouřový hlásič namontovaný na stropě se v tomto ohledu jeví nejlépe, protože na strop se lidé dívají jen velmi málo. 

Minikamery vhodné pro instalaci na chodbu

Novinky ze SPYobchodu

Nové fotopasti pro každého
Nové fotopasti pro každého

Dnes představíme tři špičkové fotopasti, každá s jinými možnostmi. 

Kamera v hodinkách poprvé mimo ciferník
Kamera v hodinkách poprvé mimo ciferník

Při tajném snímání již nemusíte hodinky natáčet, ale stačí je mít v přirozené poloze. 

Keyloggery
Keyloggery

Keyloggery jsou malé nenápadné kostičky, které zapojíte mezi počítač a klávesnici a vše už běží samo. 

Líbil se Vám tento článek?
Jak se bránit proti vydírání? Jak se bránit proti vydírání? Nenechte se obrat o cennosti v hotelu! Nenechte se obrat o cennosti v hotelu!

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 5 let v oboru