5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Jak zajistit prostor před dveřmi proti vandalství

Musím mít přehled o prostoru před dveřmi do svého bytu. To je věta, kterou od zákazníků slýcháme poměrně dost. Nejčastějším důvodem pořízení skryté kamery je vandalismus nebo dokonce obava o vlastní zdraví. Pojďme se podívat na eventuality zabezpečení prostoru před dveřmi.

Digitální dveřní kukátka

Nejlehčím řešením pro dohled nad prostorem před dveřmi jsou speciální dveřní kukátka. Digitální dveřní kukátko je vybaveno kamerou a rekordérem. Eventuálně i detektorem pohybu nebo infračervenými diodami pro noční vidění.

Chcete-li dopadnou pachatele rovnou při činu, je nutno použít takové dveřní kukátko, jež nebude zvenčí nikterak nápadné. Toto splňují kukátka z řady Secutron DoorGuard.

Trubičkové mini kamery

Miniaturní kamery s trubičkovým tvarem, mnohdy nazývané inspekční, či snake kamery, jsou perfektním řešením, pokud z určitého důvodu nelze instalovat kameru v dveřním kukátku. Stačí vyvrtat dírku skrz zeď, a kameru do ní následně vsunout. Běžně je možno zakoupit trubičkové kamery s průměrem okolo 3-4mm. Pokud si připlatíte zhruba desetinásobek, je možno pořídit i kameru s průměrem menším než 1mm.

Skrytá kamera instalovaná na chodbě

Další variantou je instalovat kameru přímo na chodbu. Pro tyto účely jsou vhodné kamery s kamufláží v takových předmětech, jež se na chodbách normálně vyskytují. Jako například:

  • pohybové PIR čidlo, jež může vypadat, jako že je od světel
  • kouřový hlásič namontovaný na stropě
  • falešný vypínač

V případě instalování tohoto typu kamery je dobré mít na paměti, že vandal místo nejspíše zná, a proto je potřeba kameru instalovat tak, aby mu nebyl nový předmět ihned nápadný. Kouřový hlásič namontovaný na stropě se v tomto ohledu jeví nejlépe, protože na strop se lidé dívají jen velmi málo. 

Pokud je na chodbě tma

V případě, že na chodbě nejsou instalována pohybová čidla pro rozsvěcení světel, tak se situace s monitorováním prostoru dosti komplikuje. V případě, že do chodby proniká alespoň zbytkové světlo z ulice, může být dostačujícím řešením speciální digitální dveřní kukátko z řady Secutron DoorGuard UW-LL, jež jsou díky extra citlivé kameře vhodné i do špatných světelných podmínek.

Pokud je ale na chodbě naprosto tma, je jedinou možností použít buď kameru s integrovaným, či přidat externí IR přísvit. Externí IR přísvit je možno použít buď samostatně, anebo ho zakamuflovat do určitého předmětu. Například pohybového čidla či květináče.

Další variantou je instalovat před své dveře světlo, automaticky spínané pohybovým senzorem. V určitých situacích může stačit použít i prostorový odposlech, na kterém sice pachatele neuvidíme, ale můžeme ho rozeznat podle jeho hlasu.

Odposlech mobilu

Odposlech mobilu je nejefektivnější cesta k informacím, když důvěra selhává. Vyzkoušejte trial licenci zdarma!

Odposlech mobilu

Nejnovější články z poradny

Novinky ze SPYobchodu

Zdravíme po Novém roce
Zdravíme po Novém roce

Se solárním napájením prodlužujeme výdrž prakticky neomezeně. 

Pár novinek za poslední dny
Pár novinek za poslední dny

Několik velmi zajímavých kousků z našich novinek.