5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Jak vybrat kameru pro vzdálené sledování

Vše co potřebujete vědět o IP kamerách a dalších možnostech vzdáleného monitoringu.

Jak vybrat kameru pro vzdálené sledování

IP kamera - řešení pro vzdálený dohled

IP kamera se prostřednictvím vašeho routeru připojí na internet, a její obraz pak můžete sledovat odkudkoliv z mobilního telefonu, tabletu či PC. Všechny naše IP kamery jsou dodávány včetně aplikace pro Android / iOS, pomocí které je možné kameru snadno ovládat a sledovat její obraz.

Aplikace podporují tzv. push notifikace, které jsou využívány zejména při detekci pohybu. Výsledek je pak takový, že jakmile kamera zaznamená pohyb, tak vám zapípá mobil.

K tomu, aby IP kamera mohla komunikovat na dálku, je nutné, připojit jí do modemu. Možnosti zapojení si můžete prohlédnout na následujícím schéma.

Diagram zapojení IP kamer

Typy IP kamer

Drátové IP kamery - nutné propojit s routerem pomocí LAN kabelu. Tyto kamery jsou náročnější na instalaci
WiFi IP kamery - nejoblíbenější forma IP kamer. Kameru není nutné propojovat s routerem kabelem, ale stačí ji připojit pouze na jeho WiFi síť, což velmi usnadní instalaci. 
3G / 4G IP kamery - speciální IP kamery, které jsou vybaveny vlastním 3G / 4G LTE modulem. Do kamery pak stačí vložit SIM kartu, a není ji nutné připojovat k žádnému routeru. 3G / 4G kamery jsou vhodné pro použití zejména v místech, kde není pevný internet zaveden. Například tedy na chatách, pozemcích, stavbách atd.

Nejoblíbenější IP kamery

NVR - řešení pro nahrávání z více IP kamer na jednom místě

Aby byl bezpečnostní systém opravdu efektivní, je vhodné ukládat veškeré záznamy do externího záznamového zařízení, tzv. NVR (Network Video Recorder). Do NVR je možné vložit hard disk o kapacitě až několik TB (1TB = 1000GB). V případě, že někdo pak poškodí kameru, tak díky NVR o pořízené záznamy nepřijdete. Zde si můžete zobrazit nabídku NVR.

Druhou funkcí NVR je, že dokáže sjednotit obsluhu více IP kamer pod jednu aplikaci. Každý výrobce IP kamer využívá vlastní aplikaci, pro jejich obsluhu. Máte-li tedy více kamer od různých výrobců, musíte pak k jejich obsluze přepínat mezi jednotlivými aplikacemi. Sjednotíte-li všechny kamery pod jedno NVR, pak je všechny můžete obsluhovat přes jedinou aplikaci.

Zapojení IP kamery do NVR

Běžná či skrytá kamera?

Každý typ má své výhody. Chcete-li aby kamerový systém plnil i preventivní funkci, pak je vhodnější použít tradiční kamery. Naopak chcete-li útočníka nachytat přímo při činu, pak se neobejdete bez skryté kamery. Skryté kamery mohou sloužit i jako doplňkový bezpečnostní prvek k běžným kamerám, kde skrytá kamera namířená na běžnou kameru, může zachytit vandala, který se kameru bude snažit poškodit.

 

Nejoblíbenější skryté IP kamery

Fotopast nebo IP kamera?

Fotopasti jsou velmi efektivním nástrojem, zejména pro zabezpečení prostor, kde není přivedeno napájení. Fotopast totiž vydrží z baterií v provozu až 6 měsíců. Vyšší modely fotopastí jsou schopny při detekci pohybu pořídit fotografii a odeslat ji přes MMS. Při odesílání MMS však může být mezi jednotlivými obrázky velká prodleva, a proto může být v určitých případech vhodnější, použít IP kameru, která umožňuje sledování v reálném čase.

Nejoblíbenější fotopasti

Zabezpečení chaty či pozemku kde je přivedena elektřina

Je-li v místě zaveden internet, je možné použít běžné IP kamery, či skryté IP kamery, které vám umožní nahrávání, vzdálené sledování v reálném čase i okamžité upozornění na mobil při detekci pohybu.

Není-li v místě přiveden internet, je možné použít buď běžné 3G / 4G  IP kamery nebo skryté 3G IP kamery, které plní stejnou funkci jako běžné IP kamery, ale díky integrovanému 3G modulu, se nepotřebují připojovat k internetu prostřednictvím externího routeru. Pro připojení k internetu stačí do kamery vložit datovou SIM kartu.
TIP: Několik 3G IP kamer v jednom objektu, je možné nahradit běžnými IP kamerami v kombinaci s externím 3G / 4G modemem.

Propojení IP kamer s 3G / 4G modemem

Zabezpečení objektu kde není přivedena elektřina

Fotopast nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu, nicméně ne vždy bude fotopast dostačující. Zejména proto, že neumožňuje sledování obrazu v reálném čase.

4G IP kamera s nezávislým dobíjením, nejčastěji ze solárních panelů v kombinaci s vysokokapacitní baterií nabízí nesrovanetelně vyšší komfort sledování než fotopast, nicméně i pořizovací náklady jsou výrazně vyšší. Solární 3G kamerové systémy vyrábíme na zakázku. Máte-li zájem o nabídku, neváhejte nás kontaktovat.

Secutron Monitor SE-M

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru