5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Jak si zvolit IP kameru?

IP kamery jsou čím dám více oblíbenějším bezpečnostním prvkem. Pomáhá tomu fakt, že jejich konfiguraci už nemusí provádět odborník, jako tomu bylo dříve, ale dokáže to i laik. IP kamery nám pomohou zabezpečit dům, kancelář i obchod. Některé modely disponují možností oboustranné audio komunikace, a mohou tak i nahradit dětskou chůvičku.

Jak zvolit IP kameru? Primární tipy

  • Rozhodněte se, jestli chcete samostatnou IP kameru či ucelený kamerový systém
  • Vyberte, jestli kamera bude statická či pohyblivá (PTZ)
  • Bude-li kamera uvnitř, vybírejte z indoorových kamer. Je naprosto zbytečné připlácet za outdoor provedení
  • Chcete-li kromě online náhledu záznamy i ukládat, jsou nejlepší volbou IP kamery s integrovaným SD slotem
  • Za pomoci mnoha různých filtrů si nechte zobrazit IP kameru přesně pro vás

Nejčetnější otázky při výběru IP kamery

Dokážu si kameru nastavit sám?

Podporuje-li kamera P2P technologii (všechny IP kamery z naší nabídky ji klasicky podporují),pak je základní nastavení velmi snadné. 

Dokáží IP kamery nahrávat?

Standardně je možno ukládat obraz z IP kamery do externího síťového video rekordéru (NVR). Je-li ale kamera vybavena slotem pro paměťovou kartu, lze ukládat přímo na ni.

Co znamená PTZ

Zkratka PTZ znamená Pan Tilt Zoom, tedy značí, že se jedná o otočnou kameru, která dokáže zoomovat.

Drátovou nebo bezdrátovou?

Při koupi bezdrátové IP kamery ušetříte čas při montáži. Je ale nutné pamatovat si, že IP kamery neustále přenáší velké množství dat, a proto i malý výpadek signálu může způsobit problém s přenosem. Zvažujete-li pořídit bezdrátový kamerový systém, doporučujeme nejdříve zkontrolovat sílu WiFi signálu v místech, kde budete kamery montovat.

Významné parametry při volbě IP kamery

  • Rozlišení kamery

IP kamery mají běžně rozlišení od HD720p až po 4K. Čím vyšší rozlišení, tím více detailů na záběru z IP kamery uvidíte. Pamatujte ale, že s větším rozlišením rostou také nároky na paměť. 

  • Světelná citlivost

Čím lepší světelná citlivost, tím lépe uvidí kamera ve špatných světelných podmínkách. Světelná citlivost je dána světelností objektivu, jež se uvádí písmenkem f, a čím je hodnota f nižší, tím je světelnost objektivu lepší. Světelnou citlivost kamery ovlivňuje také citlivost snímač, jež je udávána v LUXech. Opět čím menší číslo, tím je citlivost lepší.

V případě, že je kamera vybavena IR přísvitem, tak při poklesu mohutnosti světla pod kritickou úroveň přísvit automaticky aktivuje, a uměle si tak světelné podmínky vylepší.

  • Alarmy

Je standardem, že jsou kamery vybaveny detekcí pohybu, při které vás vyrozumí buď push notifikací, odesláním emailu či akustickým signálem.

  • Ukládání záznamu

Záznam je klasicky ukládán buď do vzdáleného PC se spuštěným příslušným programem nebo do NVR. Určité modely disponují slotem na vlastní paměťovou kartu.

  • Odolnost

Některé IP kamery jsou vhodné jenom pro indoor použití, jiné naopak i do extrémních podmínek. Odolnost je udávána značkou IPXX. Například IP66. Čím je číslo IP větší, tím je odolnost vyšší. Pro provozování IP kamery v extrémních podmínkách by měl být přístroj vybaven vlastním větrákem a topením.

Odposlech mobilu

Odposlech mobilu je nejefektivnější cesta k informacím, když důvěra selhává. Vyzkoušejte trial licenci zdarma!

Odposlech mobilu

Nejnovější články z poradny

Novinky ze SPYobchodu

Nové kukátko a technické poradenství pro tuto kategorii
Nové kukátko a technické poradenství pro tuto kategorii

Máme nové digitální kukátko a na toto téma máme odborný článek.

Zajímavé články a nové produkty
Zajímavé články a nové produkty

Za poslední tři týdny od poslední aktuality jsme přidali několik desítek produktů a napsali pár velice zajímavých článků.