5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Jak odevzdat klíče jednoduše a spolehlivě?

Články
Předávání klíčů mezi odjíždějícími a příjíždějícími návštěvníky, anebo mezi hosty a správci pronajímaných pokojů nebo malých penzionů může postupovat různými způsoby. V ubytovacích zařízeních, v kterých je stálá 24hodinová recepční služba, asi možná nějaký čas zůstane první volbou fyzické odevzdání a následné vyzvednutí pokojových klíčů na recepci. Stále víc lidí při svých cestách ale volí pro svůj pobyt tzv. ubytování v soukromí. Samozřejmě to neplatí úplně. Například v případě kongresové turistiky se nejspíše hotelové řetězce nemusejí bát nějakého výraznějšího odlivu zákazníků směrem k alternativním formám hotelových služeb a obecně rychle rostoucího nástupu sdílené ekonomiky.

Jev zvaný AirBnB

Na druhou stranu, služby nebo chcete-li novodobé platformy typu AirBnB už dávno nejsou zanedbatelným úsekem trhu s ubytovacími službami vyhledávaným téměř naprosto baťůžkáři, studenty a celkově neobchodně smýšlejícími jedinci toužícími hlavě po dobrodružství na svých poznávacích a často také divokých cestách. Vypovídají o tom nejen čísla, ale i znatelná proměna přístupu k nim ze strany politiků, úřadů i konvenčních poskytovatelů ubytovacích služeb jakož jsou hotely, hostely, penziony a turistické ubytovny.

Ještě před pár lety všechny jmenované nechávaly AirBnB či kupříkladu CouchSurfing (mimochodem fungující už patnáct let, o pět let déle než nyní více diskutovanější AirBnB) vesměs naprosto chladné, v současnosti jsou již docela frekventovaným a horkým tématem v rámci předvolebních diskusí, ekonomických konferencí nebo běžných hovorů mezi lidmi. Jakým způsobem a za jakých podmínek mají vedle sebe tradiční služby na jedné straně a moderní platformy sdílené ekonomiky fungovat tak, aby to bylo pokud možné férové pro všechny zúčastněné, ale nechme stranou. Tohle tady nejspíš asi nevyřešíme :-)

Klíče pod rohoží? Naštěstí existují lepší řešení

Jestli ale sami stojíte před naznačeným problémem – tedy, jak si bezpečně, jednoduše a spolehlivě obstarat předávání klíčů, například právě v případě pronajímání pokoje nebo apartmánů, ať už skrze zmíněné AirBnB nebo kteroukoliv jinou formu, elegantní a přitom nijak nákladné řešení bychom pro vás určitě měli! Jsou jím tzv. ´sejfy na klíče´, kterým se říká také ´keyboxy´ nebo ´lockboxy´. Klíče pod rohožkou a podobné nápady, často i poměrně neotřelé, sice netřeba zcela zavrhovat, každopádně v dnešní době se přece jen rozhodně vyplatí vsadit na profesionálnější variantu pro úschovu a bezpečné předání klíčů. Sejfy na klíče jsou navíc oproti trezorům ekonomičtější alternativou, jež ovšem pro daný účel poslouží neméně dobře. A jak konkrétně sejfy na klíče vypadají a fungují?

Keybox na visacím zámku

Za zmínku třeba keybox výborně se hodící právě pro účely pohodlného a bezpečného předání klíčů při krátkodobých pronájmech pokojů, bytů a apartmánů mezi hosty. Tento model je oblíbený hlavně kvůli tomu, že je možné lehce ho připevnit na kliku nebo plot. Šikovné je na něm také to, že ho je možné používat dvěma způsoby – kromě přichycení visacího zámku lze snadno odendat třmen a sejf připevnit třeba na stěnu anebo jinou plochu. A jak prakticky funguje jeho odemykání a zamykání? Dá se říci, že naprosto standardně. Keybox je vybaven číselníkem, kdy po zadání čtyřmístného kódu dojde k otevření úložného prostoru. Pro zadání nového kódu se lehce posune příslušná páčka do druhé polohy (B), zadá nový kód a vrátí páčka do výchozí polohy (A). Cena tohoto keyboxu na visacím zámku se pak pohybuje okolo tisícovky.

Master Lock zámek

Pro potřebu bezpečné úschovy a předání klíčů mezi hosty využívajících krátkodobých pronájmů skvěle poslouží taktéž speciální Master Lock 5400D, který je pro účely AirBnB a větší pohyb ubytovaných návštěvníků jako dělaný. Zámek se sejfem vyvedený v robustním kovovém provedení s ideálními rozměry akorát pro několik klíčů (30 x 22 x 70 mm) se podobně jako předchozí představený model otevírá a zamyká pomocí čtyřmístného číselného kódu. S touto novinkou se tak předání klíčů od pokoje či uchovávání klíčů záložních stává naprosto pohodlným a jednoduchým.

Novinky ze SPYobchodu

Nové fotopasti pro každého
Nové fotopasti pro každého

Dnes představíme tři špičkové fotopasti, každá s jinými možnostmi. 

Kamera v hodinkách poprvé mimo ciferník
Kamera v hodinkách poprvé mimo ciferník

Při tajném snímání již nemusíte hodinky natáčet, ale stačí je mít v přirozené poloze. 

Keyloggery
Keyloggery

Keyloggery jsou malé nenápadné kostičky, které zapojíte mezi počítač a klávesnici a vše už běží samo. 

Líbil se Vám tento článek?
Kamery v autech dokáží chytit piráty na silnicích Kamery v autech dokáží chytit piráty na silnicích Skrytá technika jako efektivní zbraň proti podplácení Skrytá technika jako efektivní zbraň proti podplácení

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 5 let v oboru