5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Jak najít ve Wi-Fi síti skrytou kameru

V našem předchozím článku jak najít skrytou kameru jste se mohli dočíst, kde všude se skryté kamery mohou nacházet a jak je snadné být v dnešní době obětí sledování či odposlouchávání i v obyčejném hotelu nebo AirBnb. 

Pokud jste se na dovolené nebo pracovní cestě ubytovali v hotelu nebo na Airbnb, skryté kamery vám mohou jistě dělat celkem starosti. 

V případě Airbnb, je váš hostitel povinen informovat vás o všech kamerách, které má, ať už jsou nebo nejsou zapnuté. Airbnb navíc výslovně zakazuje umístit kamery do koupelen nebo prostorů na spaní, a to ani v případě, že se jedná o obývací pokoj s rozkládací postelí. Může se ale stát, že to hostitel respektovat nebude. 

 

obrázek

Zdroj: pexels.com

Problém se ale netýká pouze Airbnb. Nedávný zpravodajský příběh vypráví o skrytých kamerách a živém vysílání v jihokorejských hotelech

V článku se dočtete, že dle policie v Jižní Koreji bylo tajně natočeno více než 1500 hotelových hostů a jejich záběry byly živě přenášeny na internet. Nezákonná činnost byla odhalena ve 30 samostatných hotelech v 10 jihokorejských městech.

Kamery byly ukryty v digitálních televizních boxech, nástěnných zásuvkách, v držáku na vysoušeče vlasů a záběry byly přenášeny na stránku s více než 4 000 členy. Záběry byly odeslány na soukromou stránku, kde členové platili měsíční poplatek za přístup k daným videím. Čtyři muži byli poté zatčeni. Není to poprvé, co byly v Jižní Koreji odhaleny špionážní kamery. V roce 2017 bylo policii nahlášeno více než 6 400 případů nelegálního natáčení.

Loni vyšly do ulic ve městech desítky tisíc žen, aby protestovaly proti praktikám pod heslem „My Life is Not Your Porn“. Článek ještě dodává, že problém se špionážními kamerami vedl policii v Soulu k tomu, aby spustila speciální skupinu inspektorek, které pravidelně navštěvují městské veřejné toalety a hledají špionážní kamery.

Zdá se, že jak se skryté kamery stávají ještě levnějšími, objevují se stále ve větší a větší míře. 

Pokud máme podezření na skrytou kameru, můžeme použít detektor skrytých kamer. Poradit vám může náš článek, který popisuje, jak zjistit odposlech v bytě. Stejné detektory, o kterých je v článku řeč totiž často odhalí i skryté kamery. 

Dnes vám ale pomůžeme i trošku jinak. V případě, že žádný detektor nemáte, ukážeme vám jak najít ve wifi síti skrytou kameru. Většina kamer je totiž připojená přes místní WiFi a hostitel často může v případě kamery sledovat a poslouchat i živé dění v její blízkosti.

Jak najít ve Wi-Fi síti skrytou kameru

Většina ubytovacích míst nabízí přístup k WiFi síti zcela zdarma. Na to, abyste zjistili, zda jste v daném hotelu nebo bytě v bezpečí nebo ne vám může posloužit aplikace s názvem Fing. Fing si můžete nainstalovat na svůj iPhone i Android. Je zdarma a neobsahuje reklamy. 

Aplikace Fing vás bude žádat o přihlášení a bude vám nabízet další funkce, ale u zařízení a skenování portů to nemusíte dělat a vystačíte si bez registrace. 

Aplikace vám dokáže najít všechna zařízení, která jsou připojená k místní síti. Připojte svůj telefon k síti a poté otevřete Fing.

V systému Android začněte stisknutím na tlačítka „Obnovit“ v pravém horním rohu obrazovky aplikace. Aplikace pro iPhone provede tento krok po kliknutí na tlačítko “Scan to device”.

Až aplikace dokončí skenování wifi sítě, prohlédněte seznam nalezených zařízení. V případě skrytých kamer je uveden název výrobce nebo jen „IP kamera“.

Pokud v seznamu žádnou kameru nenajdete ještě prověřte zařízení, která vám přijdou podezřelá.  Pokud na něco takového narazíte, opište si IP adresu. Dalším krokem může totiž být skenování otevřených portů.

  • Klepněte na tlačítko „Síť“ ve spodní části obrazovky.
  • Poté klepněte na „Najít otevřené porty“.
  • Zadejte IP adresu, kterou jste napsali dříve, a poté klepněte na modré tlačítko „Najít otevřené porty“.

Fing vám najde porty, které jsou otevřené a jaké používají služby. Pozornost věnujte hlavně: RTSP a RTMP; ty jsou velmi obvyklé pro streamování. Poté HTTP nebo HTTPS, k čemuž se můžete dokonce zkusit připojit pomocí prohlížeče. Do vyhledávacího okna zadejte IP adresu nalezeného zařízení, poté dvojtečku a následovat bude uvedený port (například: 192.170.0.18:59).

Bohužel se ale nedá napsat zaručený návod, jak najít ve wifi síti skrytou kameru. Každopádně pokud dle tohoto návodů i minulých článků prověříte místnosti detektorem a pomocí aplikace i místní WiFi sítě, věříme, že s největší pravděpodobností sledování nebudete. 

 

Líbil se Vám tento článek?
Jak najít skrytou kameru? Jak najít skrytou kameru?

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru