5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Jak najít štěnici

Dnes si povíme, jak najít štěnici. V žádném případě se nejedná o nic příjemného. 

Asi Vám je ale jasné, že se jako eshop se špionážní technikou nezaměřujeme na polookřídléný hmyz, který patří mezi ploštice a může vás pokousat.

Štěnice, kterým rozumíme Vám ale také mohou pěkně znepříjemnit život, jen trošku jinak než štěnice domácí.


Kde se štěnice/odposlech může nacházet?

U štěnic je téměř nereálné, že je sami jen tak objevíte. Nejtěžší je na celém problému vůbec zjistit, že vás někdo pomocí štěnice odposlouchává. Pokud ale chcete jistotu a máte podezření, určitě to je dobré prověřit. Štěnice (odposlechy) mohou být totiž ukryty takřka kdekoliv. Není ojedinělý odposlech do auta, odposlech přes zeď, dálkový odposlech a neobvyklé nejsou ani odposlechy v domácnosti, hotelích či ve firmě. Bez pravidelných prohlídek proti odposlechu tak nemáte jistotu, že vás skutečně nikdo neodposlouchává. Vyhledávání štěnic je jediná spolehlivá ochrana proti odposlechu.


Způsobů jak se bránit není zas tak moc. Důležité je v první řadě vědět, jak na odposlouchávání přijít, a jak se poté chovat. Detekce odposlechu je tedy jen jeden z prvních kroků, jak najít odposlouchávací zařízení

Kdo by měl být na pozoru?

  • 1. Vojáci, politici, osoby s přístupem k důvěrným a důležitým informacím (státní tajemství apod.). Mohou to být hlavy států, velitelé štábů, vedoucí ministerstev a jiné.
  • 2. Osoby s rozhodovacími pravomocemi – předsedové, ředitelé, vedoucí oddělení.
  • 3. Osoby se žárlivými partnery – Velká část zákazníků detektivních obchodů tvoří manželé/partneři a manželky/přítelkyně podezřívající svou drahou polovičku z nevěry. Pokud tedy máte žárlivého partnera nebo mu jen dáváte důvody k podezření, možná jste odposloucháváni. 

Jak najít štěnici vám jen tak ale nikdo neřekne. Můžete se každopádně zaměřit na možné signály, které by vám mohli trochu napovědět.

obrázek

Možné situace, které mohou značit, že Vás někdo odposlouchává

  • Někdo ve vašem okolí zná informace, o kterých víte, že jste mu neříkali!
  • Na veřejnost unikly velmi tajné informace a vy jste si jistí, že jste o nich veřejně nehovořili!
  • Došlo k neoprávněnému vniknutí k vám do firmy, auta…apod.
  • Nemůžete se zbavit pocitu, že vás někdo sleduje
  • Zdá se vám, že vám někdo v kanceláři hýbal s nábytkem nebo s věcmi?
  • Objevila se u vás v kanceláři nová věc i přesto, že nebyla potřeba? Může jít klidně o novou prodlužovačku, nový kouřový detektor nebo vám snad někdo daroval novou propisku a apeluje na to, aby jste ji používali? Ano, i takové na pohled nevinné věci v sobě mohou mít zabudovanou štěnici a mohou vás odposlouchávat.
  • Žárlivý manžel/ partner nebo manželka/ přítelkyně vám říká, že máte rozbité nějaké zařízení i přesto, že jste si žádné závady nevšimli a velmi aktivně až neodbytně trvá na tom, že dané zařízení odveze do “servisu” sám? Ano, v tomto případě je možné, že mohlo dojít k nainstalování odposlechu. V tomto případě může jít o mikrovlnku, rádio, budík, hodinky nebo cokoliv jiného z vaší domácí elektroniky…V případě, že máte žárlivého partnera, nejspíš bude štěnice někde u vás v domácnosti. O tom, jak to odhalit píšeme v článku Jak najít odposlech v bytě.
zarlivypartner

Pokud jste si na některou nebo na většinu z výše zmíněných otázek odpověděli ano, tak jste se dost možná stali oběťmi odposlouchávání a hrozí vám uniknutí osobních či jiných velmi důležitých informací. V tom horším případě k uniknutí informací již došlo. Proto neváhejte a situaci co nejdříve prověřte.

Jak prověřit, že jsem odposloucháván?

Pokud tedy máte podezření a ptáte se, jak štěnici opravdu najít - máme pro vás řešení. Skvělými pomocníky v takových situacích jsou detektory odposlechů. Existuje opět spousta druhů detektorů a záleží jen na vás, který zvolíte.

Detektory odposlechů - k čemu jsou a jak vlastně fungují?

Detektory štěnic a odposlechů slouží hlavně k vyhledávání štěnic ale najdou vám klidně i skrytou kameru. Díky detektorům štěnic, můžete skvěle chránit své soukromí! 

Fungují díky tomu, že disponují diodovou škálou, která je schopná odhalit signál i jeho sílu.

V případě, že máte podezření, že je někde ve vaší blízkosti štěnice, detektor vám to sdělí. Budete-li se přibližovat blíž a blíž, na detektoru štěnic bude svítit čím dál tím více diod. 

Základní detektory jsou vybaveny jednou anténou a jednou diodovou škálou, na které se zobrazují veškeré zachycené signály. Na to, abyste odhalili klasický GSM odposlech (GSM 900 / GSM 1800 ), či bezdrátové minikamery operujících na standardních frekveních (1,2 GHz, 2,4 GHz) vám tak postačí standardní detektor štěnic do ceny cca 5 000,- Kč. Budete-li chtít odhalit vyspělejší štěnice a skryté kamery operujících na frekvencích s velmi malým vysílacím výkonem, pak je nutné využít detektor štěnic z vyšší řady.

Pokročilé detektory štěnic bývají zpravidla vybaveny více anténami a samostatnými diodovými škálami pro každou důležitou frekvenci. Důležitá je samostatná diodová škála zejména pro frekvence, na kterých stačí velmi slabý vysílací výkon - konkrétně např. 3G, WiFi, Wi-Max, které klasickým detektorem nebudete nikdy schopni odhalit.


V případě, že si nevíte rady jaký detektor vybrat, mohl by vám být nápomocný náš jiný článek Jak vybrat detektor odposlechů a skrytých kamer, ve kterém naleznete podrobnější popis a porovnání produktů.  Nebo se na nás neváhejte obrátit.

Líbil se Vám tento článek?
Jak najít skrytou kameru? Jak najít skrytou kameru? Jak zjistit odposlech v bytě Jak zjistit odposlech v bytě

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 5 let v oboru