5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Jak najít skrytou kameru?

26.09.2022 Máša Rettigová Tipy pro řešení konkrétních situací
Jak najít skrytou kameru?

Pocit, že vás někdo sleduje je opravdu děsivý. Pokud jdeme ulicí, nákupním centrem, obchodem, restaurací je pro nás zcela běžné, že jsou kamery na téměř každém kroku. Co se týká zločinů, autonehod, krádeží a jiných přestupků, určitě se všichni shodneme na tom, že bez kamer by bylo všechno mnohem složitější. 

Co když ale zjistíte, že je skrytá kamera například v hotelovém pokoji, kam jste si přijeli odpočinout a užít dovolenou? Nebo dokonce v bytě, který jste si s vidinou naprostého soukromí, oproštěni od všech ostatních návštěvníků objednali na Airbnb?

Zní vám to jako ze špatného filmu? Ne, tohle se bohužel reálně děje! Důvody pro sledování mohou být různé. V každém případě se ale jedná o vážné narušení soukromí.

čočka

Představte si následující situaci. Cestujete se svým partnerem, rodinou, kamarádem nebo kamarádkou například do Kanady. Protože toužíte ušetřit trochu peněz, rozhodnete se pro ubytování přes Airbnb. Airbnb je skvělý způsob jak si najít výhodné ubytování na místě, které chcete navštívit za velmi výhodné ceny. Máte navíc celý byt jen sami pro sebe, nepotkáváte další návštěvníky jako například v hotelu a celkově se cítíte “jako doma”. Našli jste si krásný byt v Bramptonu na jihu Ontaria v Kanadě. Jste nadšení. Po pár dnech cestování po Kanadě si ale chcete jeden večer dát pohov. Dáte si něco skvělého k jídlu v místní restauraci a poté zamíříte na byt, abyste si se svým parťákem pustili film a dali dobré víno. V pronajatém bytě je to perfektní, naproti posteli máte obrovskou televizi. Napadne vás, co si k ní takhle  připojit notebook a film si tak užít na větší obrazovce? Docela fajn nápad, co? 

Pustíte se do akce a jdete hledat blíže k televizi zda tam není kabel HDMI, abyste svůj notebook úspěšně připojili. Vidina skvělého a klidného večera se ale náhle rozplyne, když místo HDMI kabelu naleznete zamčenou skříňku s dírkou, se skrytou kamerou uvnitř. K ještě většímu zděšení dojde, když vidíte, že skrytá kamera míří přímo na vaši postel. 

Říkáte si, že je to jako noční můra? Kéž by to tak bylo. Přesně tento scénář se ale stal v létě 2022 jednomu muži z Ottawy, který přijel do Bramptonu se svou sestřenicí. 

Zdroj: Family finds hidden camera in Brampton Airbnb

skrytá kamera

Určitě se ptáte, jak najít skrytou kameru? Co když nebudu mít takové štěstí a ničeho si nevšimnu? Ano, představa je to opravdu nepříjemná.

Kamery na veřejných místech jsou samozřejmost. Jedná se především o bezpečnost a na rozdíl od kamer skrytých o nich víme. Co ale ty skryté? Jak vypadají? Kde se nacházejí?

Je opravdu děsivé, kolik videí pořízené skrytou kamerou bylo zveřejněno na erotických portálech.

Skryté kamery se často mohou nacházet v hotelu nebo bytech k pronájmu, v kanceláři, doma. Trh obsahuje velký výběr špionážní techniky. Velmi obvyklá místa pro skryté kamery jsou koupelny, ložnice a další prostory v blízkosti postele. Příkladem může být špionážní digitální budík, PIR čidlo, powerbanka, propiskaosvěžovač vzduchu, detektor kouře, WiFi router, nebo i docela nenápadné nástěnné hodiny. Dále pak mohou skryté kamery být umístěny v autě, na oblečení (třeba skrytá kamera v knoflíku nebo v kravatě či brýlích).

Jak najít skrytou kameru

Pokud chcete mít pouze jistotu nebo máte již vážné podezření je užitečné nenechat nic náhodě a držet se určitého postupu, který vám pomůže skrytou kameru odhalit.

  • 1. Vstupní kontrola - v případě bytu, domu či hotelu si projděte celý interiér. Nevynechejte nic, obzvláště pečlivě zkontrolujte výše zmíněné “nenápadně” vypadající předměty. Každý spotřebič nebo doplněk může být použit jako skrýš pro skrytou kameru. 
  • 2. Prohledejte důkladně i všechny věci, které vyžadují napájecí zdroj včetně všech kabelů.
  • 3. Zkontrolujte prostor detektorem - všechny sledovací zařízení vysílají signály. Díkybohu existují detektory odposlechů a skrytých kamer, které vám hledání mohou hodně usnadnit. Takový jeden šikovný detektor skrytých kamer za lidovou cenu, který bychom vám doporučili je detektor štěnic a skrytých kamer Lawmate RD-30. Pro náročnější pak máme detektor bezdrátových signálů Protect 1207i.
  • 4. Zjistění -  Nyní již asi víte, zda se ve vaší blízkosti kamera nachází či nikoliv. Pokud jste se drželi předchozích kroků a nic jste nenašli, pravděpodobně máte štěstí a můžete v klidu spát. V opačném případě zkuste zachovat klid. Než vytočíte číslo 158, odejděte ze sledované budovy, aniž by na vás bylo něco poznat. Neriskujete tak, že by vás člověk na druhé straně čočky mohl jakkoliv ohrozit. Nikdy nevíte, kdo za tím stojí.

Pokud se ale do hotelu či pronajatého bytu teprve chystáte a nyní máte obavy, že by se situace mohla někdy v budoucnosti týkat i vás a přemýšlíte, že prevence je to ideální řešení pro vás, přečtěte si článek jak vybrat detektor odposlechů a skrytých kamer a pořiďte si detektor, který vám dovolí, abyste si pobyt užili beze strachu!

Líbil se Vám tento článek?
Jak najít ve Wi-Fi síti skrytou kameru Jak najít ve Wi-Fi síti skrytou kameru Jak najít štěnici Jak najít štěnici

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru