5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Dlouhodobý problém s vandalem vyřešen díky dveřnímu kukátku SECUTRON DOORGUARD

Příběhy z praxe
V našem bytě jsme už několik let bojovali s jedním floutkem, který dělal neplechu, kde to jen šlo. Škody, které za ty roky působil, se již vyšplhaly řádově do statisíců, a nezpůsoboval škody jen u nás. Zná ho v podstatě celá naše čtvrť. Bohužel mu vše procházelo, neboť téměř nikdy nebyly přímé důkazy či svědci. I když selským rozumem a zcela triviální dedukcí bylo naprosto jasné, že pachatelem je "Naše známá firma" nebylo to nic platné. A tak jsme v domě odhlasovali instalaci špionážních  kamer.

První kamery všem zmizely velice rychle. Chyba byla na naší straně. Ke kamerám se dalo přistoupit zezadu. A tak tu "někdo" vytrhl kabel, tam jí někdo strhl celou a rozbil o zeď. A pokaždé se tak stalo zrovna čirou náhodou zároveň s další vandalskou škodou ve stejné době. Kupříkladu kdy se taktéž poškodila interní část domovních dveří, či se z čista jasna prorazila skleněná výplň kyvných dveří ve vestibulu. Příště, to už zmizela rovnou celá kamera. Bohudík to byla obyčejná web kamerka za pár stovek, takovou však nešlo naprosto dobře zabezpečit oproti vandalismu.

Proto jsme se obrátili na prodejce profesionálních bezpečnostních kamer. Rád bych na tomto místě zmínil, že všechny kamery později instalované v našem domě máme zrovna ze SPYobchodu, fungují naprosto skvěle a spolehlivě. Bohužel ani ta nejvhodnější kamera v našem domě není odolná vandalismu, a tak jsme zakoupili pár skrytých kamer, jež monitorovaly prostor klasických bezpečnostních kamer. Využili jsme toho, že špionážní kamery byly v hodnotě větší než pět tisíc, tudíž jejich zničení již nebyl přestupek.

Bohužel časem objevil tyto skryté kamery a tak si v jejich blízkosti dával pozor, nebo je dočasně zneškodnil přelepením nebo zamazáním objektivu černou barvou. Jednou takhle do prohlubně objektivu špionážní kamery nacpal zmuchlaný papírek, který ale k jeho smůle vypadl. Poněvadž si myslel, že ho kamera nevidí, chtěl použít příležitosti a zničit druhou kameru, visící skoro 4 metry nad zemí. Demonstrativně se postavil proti skrytou kameru o které si myslel, že je zaslepená, ukázal na ni vztyčený prostředník a potom po skříňce s hasicím přístrojem vylezl ke kameře, a utrhl jí. Bingo! Máme přímý záznam z trestné činnosti. Bohužel, u policie jsme narazili na neaktivitu. Sepsal se protokol, přiložil záznam a bylo vymalováno.

Jindy zase kamery zaznamenaly, jak v přízemí kradl elektro kola. To už je trestná činnost v řádech sta tisíc. Pojišťovna sice jedno kolo (ze dvou) majiteli proplatila, policie však znovu nic nedělala, pachatel byl totiž v převleku (kvůli kamerám) a údajně nebyla možná indentifikace. Přitom ho tam každý poznal. Chvíli předtím je vidět jak jde domů, všimne si kol, zastaví se, upřeně se na ně dívá a po chvíli mizí ve výtahu. O pár okamžiků později přijíždí výtah do přízemí, z něj vystupuje osoba v mikině s kapucí přes hlavu a reflexní vestě. Rozhlédne se a "nenápadně" vytáhne pákové kleště, "cvak" a řetěz kola je přeštíplý. Osoba mizí ven. Za chvilku přijde jiná osoba s batohem na zádech, zkontroluje řetěz a jde zas ven. Vrátí se, tentokrát bez batohu, odmotá řetěz, bere kolo a jde ven. O pár minut později se vrací podobná osoba v reflexní vestě, odcvakne další řetěz, bere kolo a jde ven. Záznam na úrovni celovečerního detektivního filmu. Přesto policie tvrdila, že nemůže nic dělat.

Chtělo to něco ostřejšího. Něco co ho načape ve chvíli, kdy si připadá nepozorovaný, kdy se cítí jako Superman. Tak jsme do pár bytových jednotek nainstalovali digitální dveřní kukátka Secutron DoorGuard, která z venku na dveřích vypadají k nerozeznání od klasického průhledového kukátka. Tyto kamery nakonec měly ten pravý úspěch. Bylo na nich vidět, jak jeden den do sklepů ukládají křišťálové lustry, jiný den zase nahoru do bytu nosili horská kola, a o pár hodin později odnášeli jednotlivé díly kol. Co ho nakonec definitivně usvědčilo, byly záznamy našich kamer toho v jakém čase a oblečení opouštěl dům, které se porovnávaly se záznamy objektů v sousedství, do kterých se vloupal. Nebýt těchto supertajných kamer, tak by náš několikaletý boj neměl konce ani dnes.

Tento příběh nám zaslal jeden z našich spokojených zákazníků. Naše digitální dveřní kukátka pomohli již celé řadě lidí od problémů páchaných neslušnými sousedy, nadstandardně pak naše řada Secutron DoorGuard, jež zvenčí vypadají jako zcela klasické kukátko a pomohou tam, kde se ani ta nejvhodnější "klasická" bezpečnostní kamera nedokáže uplatnit. 

Jedno z pořízených videí, které pomohlo dostat pachatele za mříže

Nové produkty

Odposlech mobilu

Odposlech mobilu je nejefektivnější cesta k informacím, když důvěra selhává. Vyzkoušejte trial licenci zdarma!

Novinky ze SPYobchodu

Nové fotopasti pro každého
Nové fotopasti pro každého

Dnes představíme tři špičkové fotopasti, každá s jinými možnostmi. 

Kamera v hodinkách poprvé mimo ciferník
Kamera v hodinkách poprvé mimo ciferník

Při tajném snímání již nemusíte hodinky natáčet, ale stačí je mít v přirozené poloze. 

Keyloggery
Keyloggery

Keyloggery jsou malé nenápadné kostičky, které zapojíte mezi počítač a klávesnici a vše už běží samo. 

Líbil se Vám tento článek?
Týrání psa vyřešeno pomocí špionážní techniky Týrání psa vyřešeno pomocí špionážní techniky Nemilé překvapení ve vlastní restauraci Nemilé překvapení ve vlastní restauraci

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 5 let v oboru