5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Co je to špionážní technika a k čemu je dobrá

Pod pojmem "špionážní technika" se většině vybaví James Bond, anebo různí tajní agenti, satelity, nereálná sledovací zařízení nebo další vymoženosti, jež je možno vidět ve filmech. Realita je ovšem taková, že špionážní technika, je velice často využívána i soukromými firmami, nebo dokonce pro privátní účely. Za špionážní techniku je možno označit kterékoliv produkty záznamové nebo lokalizační produkty, jež jsou určené pro nenápadné použití. Využití špionážní techniky je obrovské. Špionážní technika pomáhá k odhalení hospodářské kriminality, ochraně dětí, odhalení nepoctivých zaměstnanců, obstarávání důkazů pro soudní řízení. Výhody použití speciální techniky jistě nelze opomenout ani při prokazování partnerské nevěry, nebo čím dál hojnějších sporech o péče o dítě. 
Jednotlivé sekce špionážní techniky blíže představíme v následujících odstavcích.

Odposlech

Nejspíše první co si každý vybaví pod slovy špionážní technika jsou odposlechy - tedy zařízení, jež nám umožňují poslouchat to, co bychom běžně slyšet nemohli. Velice rozšířené jsou prostorové odposlechy, což jsou malé krabičky, jež je možno ukrýt do zájmového prostoru, a následně poté přenáší zvuk buď do přijímače, vzdáleného v řádu stovek metrů, či v případě GSM odposlechů skrze mobilní síť na takřka neomezenou vzdálenost.

Minikamery a skryté kamery

Skryté kamery slouží především k odhalení a zdokumentování jisté nežádoucí činnosti, mezi jež se řadí kupříkladu krádeže zaměstnanců, vandalismus, výhrůžky, či třeba i partnerská nevěra. Kamera může být ukryta prakticky v libovolném předmětu, dekoraci, módním doplňku apod. 

Špionážní WiFi kamery

Speciální kategorií jsou špionážní WiFi kamery, jež jsou schopny prostřednictvím WiFi sítě živě streamovat obraz na internet. Špionážní WiFi kamera tak umožnuje sledovat zájmový prostor v reálném čase, a to ze zcela neomezené vzdálenosti.