5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Bezpečnostní technika ochrání i seniory

Tipy pro řešení konkrétních situací
Říká se, že úroveň společnosti se pozná mimo jiného také dle toho, jak je v ní postaráno o ty nejslabší. Myšleno hlavně ty, kdož mají z logických důvodů omezenější možnosti bránit se proti jakýmkoliv zavrženíhodným projevům nekorektního jednání, manipulace, majetkové trestné činnosti a bohužel dokonce i násilí. Je nesporné, že jednou z těchto ohrožených skupin jsou postarší lidé, jinak řečeno senioři.

Skryté mini kamery nemusí být jenom technickými hračkami

Produkty spadající do kategorie bezpečnostní a skryté techniky můžou být sice vnímány prvotně jako pomůcky či hračičky pro soukromé detektivy, průmyslové špióny, osoby chránící hodnotný majetek, podezřívavé partner(k)y hledající důkazy nevěry svého protějšku, anebo jako unikátní výstřelky pro technicky založené fanoušky všeho nového a kreativního. Diskrétní kamery a jiná podobně nenápadná zařízení však také mohou plnit funkci právě bezpečnosti zranitelných jedinců, ku příkladu v různých institucích poskytujících starším a nemocným lidem péči, anebo zajisté i v jejich domácím prostředí.

Nenápadná mini kamera může vypadat například takto

Pár ukázek ze zahraničí

Před dvěma roky doslova otřásl Austrálií šokující případ násilí spáchaného na starém člověku, kdy se ošetřovatel jednoho z domů pro seniory z města Adelaide zjevně pokusil udusit devětaosmdesátiletého pacienta.Potom, co byl případ odhalen a vyšetřen, zvedla se lavina nejen odporu proti takovému jednání, nýbrž i apelů ze strany lidí majících v obdobných zařízeních své postarší příbuzné směrem k příslušným kompetentním úřadům s cílem všeobecného povolení používání kamer a záznamových zařízení s cílem zamezit do budoucna opakování těchto odporných skutků.

Ve Spojených státech získávají tzv. ´granny cams´, doslovně přeloženo babičkovské kamery, svižně na oblibě. Jedná se o taková skrytá nahrávací zařízení, která bývají speciálně vytvořeny za účelem prevence a monitorování případného nevítaného jednání vůči lidem prožívajícím podzim života (ti, co nemají rádi tento výraz, zajisté prominou). O tom, že bohužel nežijeme v perfektním světě plném empatických a citlivých lidí a že mají třeba právě podobné mini kamery své odůvodnění, svědčí více medializovaných případů, o nichž by se patrně nikdy nikdo nedozvěděl nebýt těchto tajných zařízení.

Tak třeba, v jednom cca desetitisícovém městečku ve státě Georgia, na východním pobřeží USA, tajná kamera zachytila domácího pečovatele, jak kope do 69leté dámy upoutané na invalidní vozík, načež ji uškrtil jejím vlastním tričkem. Série zločinů zaměřených proti seniorům byla registrována třeba i ve státě Ohio, kde se díky granny kamerám podařilo usvědčit poskytovatele domácí péče třeba z těžko uvěřitelných krádeží léků proti bolesti, dárkové karty do supermarketu, finanční hotovosti, nebo také snubního prstýnku.

Pár ukázek z domova

Rostoucí agresivita proti seniorům je bohužel palčivým a burcujícím tématem i v naší zemi. Spolky zabývající se případy týrání starších osob hovoří o tom, že v průměru téměř každý den evidují nový případ, a přitom jenom u zlomku z nich dojde k finálnímu odkrytí. A navíc se se dá jenom předpokládat, odhadovat a spekulovat, kolik jiných obdobných případů zůstane navždy natrvalo zahaleno tajemstvím a nepotrestáno, neboť je pochopitelné, že řada obětí se o své často traumatizující zkušenosti bojí či stydí hovořit.

Ani v České republice, nemají děti a nebo jiní příbuzní neotřesitelnou garanci, že bude o jejich blízké lidsky a citlivě postaráno v případě, že se o ně nemohou z rozličných důvodů starat sami a využijí tak služeb některého ze zařízení k tomu určených. A to ani v institucích, jež si neváhají za své služby platit obrovské částky. Například, před třemi lety přinesla média svědectví z domova důchodců, východním směrem kousek od Prahy, kdy podle obvinění policie měla ředitelka uvedené instituce spolu se svým přítelem okrádat o peníze, zatímco klientům se dostávalo otřesného hygienického standardu.

Nenápadná technika pomůže i ve zdravotnictví

Také v nemocnicích a jiných zdravotnických zařízeních najdou chytré mini kamery uplatnění.

Zprávy týkající se možného týrání důchodců v seniorských penzionech a vyšetřování s tím spojeného pocházejí i z dalších částí naší země, např. z Teplicka či Ostravy. Před několika měsíci přišla organizace Život 90 s kampaní tvořenou videospoty, v nichž zachycuje hrané, ač realitou inspirované, obrázky zacházení s klienty v zařízeních typu seniorských domovů, léčeben anebo nemocnic. Nejen z výše uvedených případů a z aktivit spolků, jež se snaží na podobné problémy upozorňovat, je nanejvýš zřejmé, že nejde jenom o nějaké fiktivní a médií nafouknuté kauzy, nýbrž o skutečné téma a problém se společenským přesahem v negativním slova smyslu.

V případě že jde právě o nemocnice, i zde by bylo možno díky zapojení hlídací techniky mnohému zabránit. Stačí si vzpomenout na jedenáct let starý obří případ z havlíčkobrodské nemocnice, pro který se vžilo označení „heparinový vrah“. Nebo novější případ z nemocnice v Rumburku, v němž byla obviněna zdravotní sestra z úmyslného podání nepřiměřeného množství draslíku šesti pacientům s následkem jejich smrti. Dlužno dodat, že došlo k jejímu definitivnímu osvobození. Předmětný ´příběh´ je dokladem toho, že soudy jsou nezřídka i v případě vážných událostí odkázány vesměs pouze na svědectví (potenciálně nejrůzněji motivována) či odborné posudky. Expertízy často velmi protichůdné v duchu hesla „deset expertů, deset názorů“.

Ze záznamů pořízených ve full HD kvalitě by nebylo, zjednodušeně řečeno, moc co řešit, i když samozřejmě nelze bagatelizovat či naprosto přehlížet etickou stránkou věci. Ale o tom zase někdy příště…

Jaké skryté mini kamery či jinou techniku využívat pro ochranu seniorů?

Vzhledem k tomu, že se v oboru profesionální techniky pohybujeme již dlouhou řadu let, tak jsme už pomohli celé řadě klientů, kdož se potýkali s některými výše popsanými potížemi. Víme, že umístit špionážní kameru či jinou záznamovou techniku do zdravotnického zařízení není úplně jednoduchý úkol, a tak je správný výběr použité techniky velmi důležitý.

Například skrytá WiFi kamera Secutek WIP-12, vám umožní nahrávat i online monitorovat co se na pokoji vaší blízké osoby odehrává. Kamera vypadá jako běžná černá krabička, kterou snadnou zakamuflujete mezi osobními věcmi. Velkou výhodou je možnost diskrétního otáčení mini kamery o 180° pomocí mobilní aplikace.

Pro případy, kdy je nutná nejvyšší míra diskrétnosti je vhodná Minikamera s detekcí pohybu Secutek KM02+, vhodná pro individuální špionážní montáž. Nemáte-li ale dostatek času nebo prostoru pro kamufláž kamerového modulu uvnitř prostoru, můžete použít kameru Secutron v umělé kytce, která bez dobíjení vydrží až 1 rok v provozu!

Anebo se podívejte na naši kompletní nabídku techniky pro skrytý dohled. 

Líbil se Vám tento článek?
Neúměrný zásah policie? Špionážní technika vám pomůže! Neúměrný zásah policie? Špionážní technika vám pomůže! Sledovací kamery ochrání vaši provozovnu Sledovací kamery ochrání vaši provozovnu

Diskuze

Téma zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Nejširší nabídka

Přes 5000 produktů

​Zakázková výroba

Od návrhu po realizaci

Diskrétní doručení

Bez údajů o eshopu

​Specialista v oboru

Více než 10 let v oboru