5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@SPYobchod.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog        Aktuality

Kamery v autech dokáží chytit piráty na silnicích

Jízda autem představuje pro mnoho z nás zábavu, uklidňující aktivitu, častokrát i koníček. Na druhou stranu cestování osobním vozidlem je leckdy činností zcela otravnou. Dokonce by se jí dalo bez většího přehánění pojmenovat jako pořádnou zkoušku naší nervové soustavy. Ať už kvůli neustálým uzavírkám, dočasně nekonečným omezením, z toho plynoucí dopravy na tradičním stupni číslo pět či například pocitu jízdy po tankodromu na našich nejvytíženějších dálnicích. To nejhorší, co nás může po cestě potkat, jsme ale zatím nejmenovali.

Kdo jsou piráti silnic?

O tento titul mohou s přehledem usilovat bezohlední řidiči ohrožující nejen sebe, ale především také své okolí, jež se tak často stává nechtěným a přímo zúčastněným objektem konfrontovaným s nebezpečnými projevy nastřádané agrese těchto jedinců, pro které se vžilo možná až příliš poetické a dobrodružné označení – piráti silnic. Boj s těmito ´piráty´ zahrnující mimo jiné jejich odhalování, dopadení nebo následné usvědčování není samozřejmě vždy úplně jednoduché, nicméně za pozitivní skutečnost lze považovat, že i díky bezpečnostní, špionážní a specializované palubní technice se více častěji daří podobné případy objasňovat. Reálné šance, že podobné vysoce nebezpečné a samozřejmě také nezákonné chování nezůstane bez patřičné odezvy v podobě zaslouženého trestu, jsou i právě díky těmto technickým pomocníkům stále vyšší. Pojďme si představit několik medializovaných konkrétních případů, kdy technika proti pirátům silnic zabodovala:

Proslulé případy

Asi nejvíce nejznámějším případem, jehož vývoj gradující různými soudními rozhodnutími, jejich potvrzením nebo odvoláním plnil stránky i virtuální prostor českých médií, je tzv. ´pirát 2222´ jezdící a vybržďující v bílém M***u (automobilkám zde na blogu reklamu neděláme :) Jeho oblíbeným rajónem se stala naše známa dálnice D1, kde podle záznamů a svědků nebezpečnou agresivní jízdou ohrožoval další řidiče, přičemž při těchto opakovaných manévrech následně došlo k nehodě a poměrně vysoké škodě na vozidle jednoho z řidičů, který byl údajně takto ´odměněn´ za pomalou jízdu a zdržování dotyčného silničního piráta. 

Jiný případ, jenž je dostatečně vypovídající o tom, jak jsou tito piráti silnic nebezpeční, pochází z minulého roku, kdy podle ´Zpráv extra´ a pořízeného video-záznamu měl agresivní řidič přejet do pravého jízdního pruhu před jedoucí autobus ostravské městské hromadné dopravy, prudce zabrzdit, načež řidič autobusu rychle reagoval, každopádně střetu s tímto osobním vozidlem už nešlo zabránit. Podle dostupných zdrojů nikdo z přítomných v autobusu žádnou újmu na zdraví neutrpěl, nicméně raději ani nedomýšlet situace, kdy by byl náraz ještě silnější a autobus plný lidí. Také v tomto případě pomohl věrohodně průkazný záznam dané události, který se stal součástí trestního řízení proti podezřelému.

Velmi známým je také případ, kdy se na dálnici D11 (Praha – Hradec Králové) vytvořila kolona aut. Některým z řidičů se ovšem ve frontě nechtělo čekat a tak dostali vskutku geniální nápad. Vycouvat k nejbližším sjezdu. Asi jen zázrakem nedošlo k žádné nehodě. Objasnit, koho všeho se tento nebezpečný a ohrožující manévr týkal – šlo přibližně o 30 vozidel, pomohly i policejní kamery, stejně jako záznamová zařízení projíždějících kamionů apod.

 

Zahraniční případy

Výskyt pirátů silnic v nejrůznější podobě je samozřejmě pozorován a dokumentován nejenom na našem území, ale ve všech koutech světa, o čem svědčí množství videomateriálu veřejně dohledatelného na internetu. Nutno dodat, že četnost výskytu podobných přestupků je do značné míry odvozená od tvrdosti zákonů dané země, společenské tolerance takového jednání a celkově respektu ke svému okolí, kdy v zásadě platí, že čím ekonomicky a sociálně vyspělejší země, tím je i ohleduplnost k druhým na vyšší úrovni, kupříkladu viz severské země.

Občas se pirátům silnic dokonce podaří za pomoci palubní techniky usvědčit sami sebe z nebezpečného dopravního přestupku nebo přímo trestného činu. Například, když se dotyčný neváhá pochlubit na některé z masově rozšířených sociálních sítí, klasicky na YouTube, jakou rychlost dokáže ze svého auta vymáčknout, ať už v rámci nějakého tajného závodu, či jen tak pro zábavu. Tak jako tomu bylo v případě dvaadvacetiletého Američana ze státu Severní Karolina, jež si tímto způsobem užil rychlost 198 mil za hodinu, tedy cca 320 km/h. Dodejme, že na úseku s maximální povolenou rychlostí 40 mil/h. Podívejte se na video!

https://abc7chicago.com/caught-on-camera-car-goes-198-mph-on-highway/3993244/

Braňte se proti pirátům silnic

Ke konci zbývá už pouze vyslovit přání, aby se vám střetnutí s podobnými nebezpečnými piráty silnic přísně vyhýbala. V každém případě se ale vyplatí podívat na skvělou nabídku našich technicky pokročilých špionážních kamer a jiných zařízení speciálně koncipovaných pro automobily, jež ukrývají celou řadu výhod oproti klasičtějším kamerám palubním!   

 

S použitím níže uvedených zdrojů:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/tri-na-jednoho-jak-se-u-soudu-branil-pirat-z-d1/r~i:article:746763/

https://hradec.idnes.cz/couvani-otaceni-vozidel-jizda-v-protismeru-dalnice-d11-chlumec-kralovehradecky-pokuta-prestupek-magi-it8-/hradec-zpravy.aspx?c=A180829_144538_hradec-zpravy_tuu

https://www.irozhlas.cz/zpravy-z-domova/silnicni-pirat-trpisovsky-zadal-o-prominuti-trestu-marne-ridicsky-prukaz-zpatky_1610270600_

https://abc7chicago.com/caught-on-camera-car-goes-198-mph-on-highway/3993244/

Nové produkty

Odposlech mobilu

Odposlech mobilu je nejefektivnější cesta k informacím, když důvěra selhává. Vyzkoušejte trial licenci zdarma!

Novinky ze SPYobchodu

Nové fotopasti pro každého
Nové fotopasti pro každého

Dnes představíme tři špičkové fotopasti, každá s jinými možnostmi. 

Kamera v hodinkách poprvé mimo ciferník
Kamera v hodinkách poprvé mimo ciferník

Při tajném snímání již nemusíte hodinky natáčet, ale stačí je mít v přirozené poloze. 

Keyloggery
Keyloggery

Keyloggery jsou malé nenápadné kostičky, které zapojíte mezi počítač a klávesnici a vše už běží samo.